Miért jó az al dente tészta?
Nem értem mi ez a rajongás érte, én a normálisan megfőtt tésztát szeretem, sőt, ha szétfőtt, ami nyilván nem jó, de nekem még az is jobb mint ez az őrültség, hogy al dente legyen. Kifejezetten zavaró és kellemetlen számomra. És nem ismerek olyat, aki másként gondolja. Persze nyilván nem ismerek mindenkit. Na mindegy.
Kérem ne jöjjön senki a sznob dumával, hogy ez csak az én proli gyomrom miatt van, mert kiütést kapok az elitista fellengzős marhaságoktól, amiknek a fele sem igaz. Ja és ne az előző mondatra reagáljatok pls, amiről tudom, hogy irritáló.
Énis al dente szeretem a tésztàt a nokedlit/grízgombócot kimondottan keményen szeretem
Ez ízlések és pofonok dolog…
Amugy szerintem rohadtsokan nincsennek is tisztában az “al dente”kifejezéssel csak teszik az eszüket
Na de pl a paprikáshoz kimondottan a rendesen megfőtt puha tésztát szeretem
Az al dente meg a tésztaézeleknél
És nem a félig nyers középen ropogós al dente szeretem hanem mint a kicsit zöld banán..rà lehet harapni érezni ahogy a fog metszi a tésztàt és nem törik a tészta közepe
Úgy fogalávaló a tészta
De ha csak köret s tészta akkor puhán rendesen megfőve
Ízlések és pofonok :)
:15 :D
Csináld akkor ropogòsra
Mondván nálad ez az al dente aztán majd megunja és nemkéri többet
"Magyarországon teljesen jellemző a tészták túlfőzése,"
"A túlfőtt tészta undorító,"
1-es, minden amit elmondtál tökéletesen igaz, de azért ne keverjük már a dolgokat ennyire dilettáns módon. A félig főtt utáni fokozat, nem a túlfőtt, hanem a teljesen megfőzött.
Ez olyan, mint ha egy medium-well, vagy well-done steakre azt mondanád, hogy túlsült, csak azért, mert nem rare, vagy medium-rare.
Max. utóbbiakhoz képest! van túlsütve, de ettől még kategóriáján belül tökéletesre van sütve, sokan úgy szeretik, és nagyon is megvan a létjogosultsága a gasztronómiában. Mint ahogy a teljesen megfőtt, meg a dente tésztának is.
Az meg nettó hülyeség, hogy ez menzás, vagy magyar sajátosság lenne.
17, szerintem meg pont fordítva van.
Attól, hogy az olaszoknál a tészta nemzeti étel, nem föltétlenül jelenti, hogy más nemzeteknél az ő hagyományaik jelentenék az etalont.
Se technológiában, se összetételben. Lásd: eleve egy 8 tojásos tészta, teljesen más törődést igényel, és teljesen másképp viselkedik teljesen megfőzve, mint egy liszt víz keverék!!! Tehát máris bukik az összehasonlítás, vagy a túlfőzés definiálása, mivel az előbbi még bőven lehet jó minőségű megfőzve, mikor utóbbi már nem.
De a lényegre szorítkozva, ahogy kezdtem is, fordítsuk meg a dolgot.
Hány olyan tészta étel van, ami nem olasz eredetű, és félig van benne megfőzve a tészta? :)
Az al dente NEM féig megfőzött tésztát jelent!
Másrészt egyetlen más európai országban sem ismerik a magyar módra "puhára főtt" tésztát, az ázsiai ételekben sem a szétfőtt tészta a jellemző!
Sőt, hogy még tovább menjek, a liszt-víz tészta esetében nagy különbség van, hogy a liszt a magyar tipusú, mert akkor a csak vízzel készített lényegében csiriz, legfeljebb keményebb állagú nyersen, vagy durumliszt, ami vízzel keverve kifejezetten stabil, gyúrható, formázható, nem szétfözhető tésztát eredményez!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!