Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Marhalábszárból steak?

Marhalábszárból steak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy bélszínből az igazi, de csóró vagyok mint a szar, marhalábszár volt csak akcióban, úgyhogy lapozzunk.


Szóval már vagy x ideje akarok marhasteaket sütni, de csak holnap kerül rá sor. Most már az sem érdekel, ha romlott, de meg akarom csinálni.


Mire figyeljek oda? Mennyi ideig süssem? Milyen vastagra szeleteljem? Fűszerek?


Az a tervem, hogy bepácolom ma éjjel, holnap pedig délután kisütöm gázgrillen, remélhetőleg akkor amikor a legjobban éget a nap.


Fűszerek: só, bors, kakukkfű, fokhagyma, őrölt chilipor, őrölt paprika, vékonyan megkenem ketchuppal (magyarosra csinálom)

Leöntöm kevés olajjal, beleteszem a hűtőbe, holnap délig ott rohad, majd sütés előtt egy órával kiveszem, hogy ne legyen jéghideg amikor sütni kezdem.

Kb egy cm vastagságúra tervezem vágni, sütni pedig 5-6 percig 200 fokon.


Mit tanácsoltok, mit csináljak másképpen?


2023. jún. 17. 17:38
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
25%

Milyen tarját? Sertéstarját? Gyerekek, ti baromira nem vagytok képben. Sertéshúst nem szabad nyersen enni! Épp ezért a tarja nem lehet steak sohasem. A steak nem egy elkészítési mód. A steak az kizárólag jó minőségű marhahúsból készül. Az, hogy melyik hóhányó étterem mit nevez steaknek lényegtelen. Az hogy nem felel meg a magyar ízlésnek az azért van, mert mi magyarok évtizedekig kiszolgált öreg tejelő tehenek húsát ettük marhahúsként. Azt nem lehetett gyorsan sütve félig véresen tálalni. Ezért a magyar nem evett rendes marhahúst, ezért hiszi azt, hogy a medium vagy rare nem az ő ízlésének való. Mert ez a tehénhús volt megfizethető és hosszú főzés után ehető. Vagy rostélyosként kiklopfolva, kiszárítva eladható. Érdekes választ kapnál, ha megkérdeznéd a kétkedőktől, ettél már 20 ezer forintos steak húst közepesen átsütve?

A steaknek való marhahúst hetekig érlelik szárazon és valóban jó drága. Tényleg nagyon drága sajnos.

Ugye az megvan, hogy a mindenevő disznó húsa miért nem ehető nyersen, a narha meg miért igen?

2023. jún. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
77%
A steaknek semmi köze a nyersen ehetőséghez.
2023. jún. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 11-es!

Úgy értettem a tarját, hogy az ő elképzeléséhez a tarja való... Ahhoz a páchoz, ahhoz a magyaros vonalhoz. De semmi baj, előfordul, hogy nem sikerül szöveget értelmezni.

Szakácsként pedig, kérlek, engedd meg, hogy tudjam, hogy milyen a finom steak, mi az útja, hogyan van elő-és elkészítve, milyennek kell lennie. Nem te vagy az egyetlen, aki látott már olyat közelről, leszállhatsz a magas lóról.

2023. jún. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
80%
Ez grillezett marhalábszár lesz, nem steak, de nem baj, kóstold meg. A marhahús ízt érezni fogod, aztán majd egyszer kóstold meg a rendes steaket is
2023. jún. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
79%

#13 Valóban úgy értetted, abban nincs hiba. Én nem is rád akartam reagálni, hanem a kérdező válaszára, hogy ő már többször csinált tarjából. Mit? Sertéstarjából steaket?

Na ne...

2023. jún. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
68%
#12 Dehogynem. Steak az a marha bizonyos jól meghatározott részeiből készülhet, amelyek olyan jó minőségűek, hogy akár nyersen is élvezhetők lehetnek. Csak ennyit állítottam, nem azt, hogy a steaket nyersen esszük.
2023. jún. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Amúgy meg lehet próbálni hisz a főzés szabad dolog. :)
2023. jún. 18. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
#17: Az igaz, nemrég ettem lazacsteak-et, ha abból lehet...
2023. jún. 18. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Lidlben szokott lenni tisztességesen beakciózott steak. Legutóbb talán 1200-1500 ért vettem/ szelet.

Én azt javaslom várj ki egy ilyen akciót, mert lábszárból csak csalódás lesz.

2023. jún. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%
#16: Nem igaz.
2023. jún. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!