Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A húsleves fel szokott habozni?

A húsleves fel szokott habozni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy sokan mondják, hogy le kell szedni a habját még a főzés legelején, különben zavaros lesz a leves. Anno láttam anyámat főzés közben ahogy kb fél deci sötét habot lekanalazott a húsleves tetejéről.


Én már 3 éve főzök, csináltam vagy 100 húslevest, de sosem kellett lehabozni a tetejét. Elkezd forrni, majd fokozatosan lentébb veszem, majd takarékon hagyom. Nem értem, hogy milyen habot kellene leszedni, vagy hogy nálam miért nem szokott lenni.

Nem egy életbe vágó dolog, de ma is eszembe jutott mikor feltettem főni a húslevest.

Egyébként mindig tiszta szokott lenni a leves.


2023. máj. 14. 21:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
77%

Anyámtól tanultam főzni, aki híresen jól főzött, olyannyira, hogy lakodalmakba és egyéb rendezvényekre hívták főzni.

Ő SOHA nem szedte le a habot, ami a hús egyik összetevője és csak egy plusz zamatot ad a húslevesnek.

Viszont alig pötyögve főzte a húslevest - marha esetén akár 4 órát is - a hab a hús ízét fokozva belefőtt, eltűnt a tetejéről, megsemmisült a főzés alatt.

Természetesen a végén átszűrte a levest - ahogy gondolom mindenki - és a végeredmény olyan kristálytiszta és érett színű lett, mint a Tokaji aszú.

Én is így csinálom. de ettől még mindenki csinálja úgy, ahogy akarja!

2023. máj. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
81%
Ha eleve lassan van főzve a húsleves, akkor nem is lesz hab, vagy csak minimális. Mi sem szoktuk leszedegetni és nem lustaságból, hanem mert finomabb, ha nincs piszkálva.
2023. máj. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
50%
Az lehet még a gond, hogy odarakod főni és nagyon sokáig nem nézel rá. Ilyenkor megesik, hogy bár lenne hab, amit le kellene szedni, de nem szeded és idővel eltűnik a levesben. Ilyenkor viszont zavaros lesz a lé, apró cafatok fognak úszkálni benne.
2023. aug. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!