A húsleves fel szokott habozni?
Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy sokan mondják, hogy le kell szedni a habját még a főzés legelején, különben zavaros lesz a leves. Anno láttam anyámat főzés közben ahogy kb fél deci sötét habot lekanalazott a húsleves tetejéről.
Én már 3 éve főzök, csináltam vagy 100 húslevest, de sosem kellett lehabozni a tetejét. Elkezd forrni, majd fokozatosan lentébb veszem, majd takarékon hagyom. Nem értem, hogy milyen habot kellene leszedni, vagy hogy nálam miért nem szokott lenni.
Nem egy életbe vágó dolog, de ma is eszembe jutott mikor feltettem főni a húslevest.
Egyébként mindig tiszta szokott lenni a leves.
2023. máj. 14. 21:02
1/13 anonim válasza:
Attól függ, milyen lesz a levesed? Lelátsz az aljára? Szép karikák sorakoznak a tetején?🙂
2/13 anonim válasza:
Na de milyen húsból főztél százszor húslevest??
3/13 anonim válasza:
Érdekes egyébként én főztem már csirkéből, disznóból, kacsából levest és mindet lekellettt habozni. Miből főztél, csirkemellböl?
4/13 anonim válasza:
A húslevest alapvetően kétféleképpen lehet főzni, anyád az egyik módon csinálta, te a másik módon csinálod. Ha a lényeg a folyadékra, azaz a levesre koncentrál, akkor lassan kell melegíteni, kis lángon az egészet (órákon át) és akkor a húsból kioldódnak az oldható fehérjék és egyéb anyagok, többek között a benne levő vér is, aminek a hemoglobinja majd denaturált állapotban sötétre színezi a habot. A sok oldott fehérjét tartalmazó folyadékok a fehérje miatt habzanak és ahogy lassan denaturálódnak a fehérjék, úgy fog lassan eltűnni a hab, annak anyaga meg denaturált fehérjeként zavarossá teszi a folyadékot. Ezért szokták folyamatosan eltávolítani a habot ill.leszűrni az ilyen levest. Az ilyen kilúgozott húst sokan nem is eszik meg (hanem pl. kutyának adják), a leves viszont rendkívül ízletes, gazdag lesz, igazi erőleves. Ahogyan te csinálod, a gyors felforralásos módszer, az benne hagyja lényegében a húsban az egyébként kioldható anyagokat, mert azok a gyors hőmérséklet emelkedés miatt benn, magában a húsban denaturálódnak és kioldhatatlanná válnak. Az ilyen leves főzés közben kevésbé habzik. Az elkészült leves folyadék része kevésbé ízletes, de a hús maga jobban élvezhető.
5/13 anonim válasza:
Ha kuktában főzöd, akkor nem kell ilyenekkel foglalkozni! :)
6/13 anonim válasza:
Én is kuktában készítem és szép lassan főzöm, soha nem kell habot szedni.
7/13 anonim válasza:
Én bárkit akit láttam, az amikor főzte habos volt a teteje és le is szedte róla. Nálad nem tudom mi lehet.
8/13 anonim válasza:
Miből főzted? Csirkemellből? Nálunk dédnagymamámig visszamenőleg mindenki kanalazta róla a habot. Én is, amíg nem lett egy kuktám, most már abban főzöm.
9/13 A kérdező kommentje:
Mindig más állatból szoktam. Tyúkból, csirkéből, disznóból. Láb, zúza, farhát, stb… a csontos részek ugye. Ha van kisebb tyúk, az egészet belerakom, persze részeire szedve. De csináltam már marhából is, pulyka nyakból, nyúlból, de nem valami kedvenceim ezek a húslevesbe, viszont nem habzott egyik sem.
2023. máj. 14. 22:35
10/13 anonim válasza:
Akkor valószínűleg ott lesz a megoldás, amit a 4-es írt. Persze, ha neked így ízlik, akkor nincs vele gond, de egyszer azért próbáld ki a hagyományos húslevest is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!