Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért mondják sokan azt hogy...

Miért mondják sokan azt hogy jobban megéri nekik rendelni menüt mint főzni?

Figyelt kérdés

Pár ismerősömtől hallom, hogy teletálról vagy vendéglőből rendelnek menüt 1500-2000Ft/adagért, mert azt olcsóbb. Két főre az 20000Ft/ hét (5nap).

Itthon megfőzve kb fele..


2023. jan. 6. 21:49
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nem nagyon érdemes vitába szállni olyan emberekkel, akik étteremben sem voltak soha életükben, merthát "miazhogy nem alapanyagárban adják az ételt, otthon 400 forintból megsütök egy rántotthúst itt meg 4000?!?".
2023. jan. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
22%

51-es!

Ez most hogy jön ide? A kérdés az, hogy mi éri meg jobban, otthon főzni, vagy rendelni. Nem az, hogy miért 4000 Ft a rántott hús az étteremben.

2023. jan. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
80%
#52: Pontosan erről beszélek. Hogy nem értitek.
2023. jan. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
23%

53-as!

Sajnos te nem érted a kérdést.

Igaz, gondolhattam volna, mert nem tudtál választ sem írni.

2023. jan. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
100%
Sok munkahelyen van melegétel benefit, nálunk is, amit erre, tehát menürendelésre, étteremre lehet költeni, másra nem, pl alapanyagvásárlás vagy ilyenek. Nekem pl nyilván jobban megéri rendelgeti, ha egy szelet margarinos kenyeret rágcsálnék ebédre, drágábban jönnék ki. Amúgy meg mindenki arra költi a pénzét, amire akarja, mit más életében kell vájkálni? Elözö munkahelyemen meg állandó home office-on voltam, akkor is jobban megérte kattintani egyet, és rendelni, mint egy órára abbahagyni a melót, és fözicskézni, egy órányi bevételkiesés azért sokkal nagyobb összeg, mint amibe egy menü kerül. Meg nem csak ezek az ócskaságok vannak, hogy leves és fözelék, vannak halas, vadas menüsorok is, meg nemzetközi különlegességek.
2023. jan. 8. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
73%

55-ös!

Nem vájkálás, csak egy kérdés, hogy miért mondja azt, hogy megéri. Arra költi a pénzét, amire akarja, de a kérdés arra vonatkozik, hogy miért éri meg.

Pl ha home office-ban dolgozol, az sem azt jelenti, hogy 11-kor nekiállhatsz főzni, olyan, mintha az irodában dolgoznál, előző délután (munka után) főzöl. Mégegyszer felhívnám a figyelmet, hogy a megéri, vagy a megteheti nem ugyanaz, attól, hogy megteheti, még drágább rendelni, csak nem számít. Inkább pihen, vagy teniszezik, moziba megy, rajzol, stb.

De meg is érheti, ha pl munkaidő után otthon a főzéssel töltött idő helyett dolgozik valamit, amivel többet keres, mint amennyit a főzéssel megspórol.

2023. jan. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
100%

Nem Magyarország. Tegnap rendeltem 4 személyre, 32 euro volt. Konkrétan nasi -ez fűszeres rizs- 4 sate mogyorókrémes csirkenyárs, 6db csirkeszarny, egy adag Kung Pao csirke rizzsel. Maradt belőle, 2 személynek elegendő.

Ha négy személyre akarom ezt elkészíteni, akkor kell kb 600gr csirkemell filé, ez 8.98 euro. Egy doboz sate szósz, 3,29. Zoldsegkeverek a rizshez 1.99. Csirkeszarny 3,49. A szoszhoz kell egy üveg szójaszosz, az 2,55, rizsecet, az 2,89, hoisin szosz 2.29. Brokkoli 2,59, mogyoró 0.85. Kroepoek 1.16 Rizs, 1.99. Ez összesen 32.07. A szoszokbol megmarad kb a fele, a rizsből is mondjuk 3/4 , de egyszer még kell venni ahhoz, hogy használni tudja az ember. A wok olajat, sót, egyéb fűszereket nem számoltam. Azt sem, hogy mennyi energia -áram, gáz, víz- mennyi idő-bevásárlás, előkészítés, elkészítés menne el rá. Bizony, néha jobban megeri rendelni.

2023. jan. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
100%
56# akkor házra spóroltam épp, és jobban megérte anyagilag is rendelni, mert azt a plusz egy-két órát, amit egy vacsora+másnapi ebéd készítésére fordítottam volna, inkább pluszban ledolgoztam, ez sokszorosa volt a napi menünek, amit rendeltem, ergo nekem anyagilag megérte.
2023. jan. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
90%
Weblapot készítek másodállásban. 10 ezer forintos órabérrel inkább két órát dolgozom otthon munka után, minthogy 2 órát főzzek. Simán megéri, ha a családnak a vacsit 5-6 ezerért kihozzák házhoz. És bevásárolni sem kellett elmennem!
2023. jan. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!