Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Leégettem egy pizza tepsit,...

Leégettem egy pizza tepsit, használható még?

Figyelt kérdés

Vettem egy 32 centis szürke márvány bevonatú kerek pizza tepsit ami egyébként nagyon vékony. Eddig serpenyőben sütöttem elő a pizza alját gáztűzhelyen, viszont a legtöbb boltban kapható serpenyő max 20-25 centis, ezért vettem a tepsit.

A tepsit is ugyanúgy mint egy serpenyőt rátettem a gáztűzhelyre a pizzával, hogy elősüssem az alját, erre elkezdett füstölni és büdös lenni, betettem a pizzát a sütőbe, megsütöttem és teljesen odaégett az alja. A tepsi is fekete lett mindkét oldalon, ezek után még használható, vagy valószínűleg káros ha ebben sütök?


2022. okt. 18. 11:57
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
A tepsit nem szabad nyílt langra tenni.
2022. okt. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Én már ott elakadtam, hogy miért a főzőrészen akarod "elősütni" a pizza alját, illetve miért akarod egyáltalán elősütni?

Nincs sütőd?


Nálam a házi pizza sütése úgy zajlik, hogy beteszem a sütőbe, 99%-ig készre sütöm, kihúzom, megpakolom, vissza pár percre és kész.

De nekem van sütőm.


És most a kérdésedre:

Hideg zsíroldóval spricceld be kívül-belül egy műanyag tálcán és hagyd állni egy órát! Majd az égés vastagságától függően esetleg ismételd meg, vagy készre is sikálhatod.

2022. okt. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sose hallottam még ilyet hogy pizzát gázon elősütni...
2022. okt. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

Valoszinuleg amig az koromfekete, ugy eleg karos anyagok juthatnak bele.

Pizzatepsit pedig csak sutobe szabad tenni

2022. okt. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
28%
Most gyorsan rákerestem erre a tepsire, amit találtam, ott mindenhol írták, hogy 220 fokig használható. Ez eleve kevés a pizza készítéséhez (350-400 fok), a nyílt gáz lángot (1000 foktól indul felfelé) pedig biztosan nem bírja károsodás nélkül.
2022. okt. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!