Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy szoktatok új ételeket...

Hogy szoktatok új ételeket kipróbálni úgy, hogy ne menjen étel a szemétbe?

Figyelt kérdés

Ha új hozzávalóval vagy recepttel kezdek ismerkedni akkor mindig megy valamennyi étel a kukába, amit eddig is sajnáltam, a mostani árak mellett meg igazi luxus.


Ti hogy tudjátok elsőre tökéletesre, de legalább ehetőre elkészíteni az ételeket első próbálkozásra? Honnan ismeritek egyből a trükköket?


Példák:

Először vettem quinolát. Egy csészényit főztem ki, meglepett hogy mennyire megdagad. 3 napig ettem napi 2-3 adaggal belőle, de így se fogyott el.

Először csináltam töltött cukkinit. A sütőben megböktem villával, úgy puhának tűnt. Mikor ettem volna akkor éreztem hogy elég kemény maradt, szóval kellemetlen is volt enni, meg brutális módon fájt is tőle a hasam (elvileg a nyers cukkini okozhat ilyet), másfél óriási cukkini töltve ment a kukába, nem akartam tovább szenvedni.


Szóval az ilyeneket hogy kerülitek el?


Már ott tartok hogy inkább ki se próbálok semmi újat, inkább főzöm a dögunalmas megszokott kajáimat, azokról legalább tudom hogy milyenek lesznek ha elkészülnek. De szívesebben ennék változatosabban.


2022. aug. 30. 08:27
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

#29

#30

Nem minden munkahelyen szeretik ha az alkalmazottak munkaidőben kimennek a munkahelyről "shoppingolni"...


"Tahinire is csak megírták a példát, hogy az fűszer, úgy kell vele bánni, mint más fűszerekkel"

Hát arra nem kaptam választ, hogy ha csak fűszer akkor miért az a fő összetevő több receptben is..

Plusz azt akartam érzékeltetni, hogy aminek szerintem borzasztó az íze (mint pl az erős pista is) azt nem szeretem se magában, se ételbe belekeverve.

2022. aug. 30. 13:53
 32/39 anonim ***** válasza:
32%

"Nem minden munkahelyen szeretik ha az alkalmazottak munkaidőben kimennek a munkahelyről "shoppingolni"..."


Szóval nincs is EBÉDSZÜNETED? Mert az baj!

2022. aug. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
79%
Tehát minden munkatársad minden nap bevisz kaját és azt eszi. Tehát ha valaki véletlenül otthonhagyja az ebédjét, akkor neki sajnos éhen kell halnia, ez az állításod?
2022. aug. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

#32

Az ebédszünet az evésre van, nem a kimászkálásra. (Amúgy technikailag nem nagyon van szünetem, munka vagy munkamegbeszélés közben szoktunk enni.)


#33

Igen. Minden munkahelyemen így működött. (Bár volt ahol volt legalább benti büfé) Előtte a suli is így működött. A legtöbb ismerősöm munkahelye is így működik, munkaidő kezdetekor becsekkolsz amikor végzel akkor meg kicsekkolsz. Nem rugalmas munkaidőm van sajnos.



Mindenesetre a kérdést kezdem elengedni, nem a konkrét cukkinis esetet meg a munkahelyi étkezésem helyszínét és mikéntjét akartam volna kitárgyalni. Örülök ha ez az esemény ilyen izgalmas hogy ennyire lázban tartja a fórumozókat, de én inkább általánosságban akartam volna tippeket kapni.

Mindegy, akkor maradok a bevált régi receptjeimnél. A mai rántott karfiol jó lett. :)

2022. aug. 30. 14:08
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenesetre a kérdést kezdem elengedni, nem a konkrét cukkinis esetet meg a munkahelyi étkezésem helyszínét és mikéntjét akartam volna kitárgyalni. Örülök ha ez az esemény ilyen izgalmas hogy ennyire lázban tartja a fórumozókat, de én inkább általánosságban akartam volna tippeket kapni."


Kedves kérdező!

A 21-es válaszadó vagyok, kérlek tekints el mindenféle mellékes válaszadóktól, és figyelj most rám.


Írtad hogy, idézem: "De amúgy ezt a két ételt csak PÉLDAként írtam, szóval nem igazán az lett volna a kérdésem hogy abban a két konkrét esetben mit tehettem volna. :D"


Én is csak példaként írtam le azt, amit válasz gyanánt írtam és amivel elsősorban segíteni akartam neked.


Amit aztán írtál a tahiniről (amiből aztán országos vita kerekedett), én erre is azt írtam, hogy ismerkedjünk meg az adott alapanyagokkal, mielőtt azokat használni akarjuk. A tahini pl. egy igen aromás fűszer - ahogy előttem azt sokan írták. (Ami nélkül én a hummuszt - magyarul csicseriborsó krémet - el sem tudnám képzelni.) De hát maga a szezámmag is egy igen aromás alapanyag, ezért óvatosan kell vele bánni. Mint minden más aromás, és erős ízű fűszerrel, vagy alapanyaggal.

Itt az a fő lényeg, hogy mi az adott egyén személyes ízlése és mi az, ami számára a legmegfelelőbb.


Hagyjad figyelmen kívül az összes többi választ és csak olvasd el újra a 21-es választ kérlek. Én csupán őszintén és segítő szándékból írtam azt, amit írtam. Azaz, hogy CSAKIS A SAJÁT MEGÉRZÉSEIDRE ÉS TAPASZTALATAIDRA HAGYATKOZZ, azaz ne mások befolyásoljanak téged!


Tapasztalatot az ember pedig az általa cselekedett dolgokból szerezhet, megítélni pedig csakis saját maga tudja magának az ember, hogy az a saját ízlésének és igényeinek megfelel-e, vagy nem. Véleményt és tanácsot persze ettől függetlenül kérhet másoktól. Én is csak TANÁCSOT adhatok, a DÖNTÉS viszont rajtad áll, Kedves Kérdező. Ne mások befolyásolják a gondolkodásodat illetve te se mások fejével akarjál gondolkodni, hanem a sajátoddal. Ettől leszel te több és jobb (ahogy ezt már az előzőekben leírtam). Én még mindig csak annyit tudok mondani, hogy előre és fel a fejjel! (Mert ha lehajtott fejjel mész előre, akkor nem látod hogy mi van előtted, és könnyen orra bukhatsz.) 😉

2022. aug. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:

#35

Igen, te adtad korábban körülbelül az egyetlen normális és jószándékú kedves választ, a többség viszont csak terelni és kötekedni tud, ezért inkább elengedem mert ehhez nincs kedvem. Neked köszi a bátorítást. :)

2022. aug. 30. 16:46
 37/39 anonim ***** válasza:
90%

"Igen, te adtad korábban körülbelül az egyetlen normális és jószándékú kedves választ, a többség viszont csak terelni és kötekedni tud, ezért inkább elengedem mert ehhez nincs kedvem. Neked köszi a bátorítást. :)"


Én nem tettem mást, mint amiről az oldal szól. Azaz válaszoltam képességeim és legjobb tudásom szerint a kérdésre - természetesen a Kérdező iránt a legnagyobb tiszteletet tanúsítva. (Hiszen végül is ez volna az alapvető emberi norma, vagy nem? Azaz az embertársainkkal szembeni kölcsönös tisztelet. Magának az oldalnak is erről kéne szólnia, ugye - persze a kérdés költői.) De hát nem vagyunk egyformák. :)

Engem úgy neveltek, hogy az alapvető tisztelet minden ember irányába meg kell adni. Aztán az adott illetőt úgyis minősíti, hogy ehhez miként viszonyul - magyarul egy büdös bunkó, tahó proliként, vagy ő is viszonozza a gesztust és a szimpátiát. Azaz normális, értelmes és intelligens módon viszonyul az embertársához, a legalapvetőbb tiszteletadási normákat betartva.


Igazából ezt kéne sok másik embernek is megtanulnia. De hát - mint mondottam - nem vagyunk egyformák. Minden esetre örülök ha tudtam segíteni. 😉

2022. aug. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

Az óriási cukkinikből teljesen kizárt, hogy megfelelő ízű töltött cukkini készülhet. Nem véletlenül ajándékozták neked. (sajnos rossz tippel)


Az óriásra nőtt cukkini héja nem is ehető, kemény, keserű is lehet. Kizárólag cukkinitócsninak jó, annak mondjuk kiváló. Meghámozott, kimagozott, lereszelt, besózott, majd kicsavart.


A quinoa és egyéb magyar konyhában szokatlan gabonaféle csomagolásán minden esetben van van alaprecept, azokkal soha nem lehet mellélőni.


Végezetül: még egy rutinos szakáccsal is előfordulhat (igaz, ritkábban, mint egy kezdő szakáccsal), hogy kaját dob ki a kukába, inkább, mint megegye a rosszul sikerült ételt.

2022. aug. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
73%

#31


Itt van amit leirt a 21es. Egyetlen forrasbol tajekozodtal es azt sem alaposan.

Ugy vegyel alapanyagot hogy olvastal rola tobb helyen, megneztel tobb receptet. Es innen megoldodik a dolgod.

2022. aug. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!