Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy szoktatok új ételeket...

Hogy szoktatok új ételeket kipróbálni úgy, hogy ne menjen étel a szemétbe?

Figyelt kérdés

Ha új hozzávalóval vagy recepttel kezdek ismerkedni akkor mindig megy valamennyi étel a kukába, amit eddig is sajnáltam, a mostani árak mellett meg igazi luxus.


Ti hogy tudjátok elsőre tökéletesre, de legalább ehetőre elkészíteni az ételeket első próbálkozásra? Honnan ismeritek egyből a trükköket?


Példák:

Először vettem quinolát. Egy csészényit főztem ki, meglepett hogy mennyire megdagad. 3 napig ettem napi 2-3 adaggal belőle, de így se fogyott el.

Először csináltam töltött cukkinit. A sütőben megböktem villával, úgy puhának tűnt. Mikor ettem volna akkor éreztem hogy elég kemény maradt, szóval kellemetlen is volt enni, meg brutális módon fájt is tőle a hasam (elvileg a nyers cukkini okozhat ilyet), másfél óriási cukkini töltve ment a kukába, nem akartam tovább szenvedni.


Szóval az ilyeneket hogy kerülitek el?


Már ott tartok hogy inkább ki se próbálok semmi újat, inkább főzöm a dögunalmas megszokott kajáimat, azokról legalább tudom hogy milyenek lesznek ha elkészülnek. De szívesebben ennék változatosabban.


2022. aug. 30. 08:27
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
83%

Be kell gyakorolni. Ami meg nem sikerul jol, azt mindig meg lehet menteni, irtunk is peldakat. Ennel tobbet nem tudunk segiteni.


Pl a cukkinit ha erzed hogy rossz nem eyzed meg. Eszel mast, hazaviszed, es ujrasutod, feldolgozod mashogy stb

2022. aug. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
100%

10. "Jó sokáig sütöttem, a széléből vágtam egy falatot, az jónak tűnt akkor este frissen. A közepe viszont borzalmas lett."


Milyen sütőd van? Mert lehet hogy nálad inkább az a probléma, hogy nem hatékony a sütőd.

2022. aug. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

"cukkinit ha erzed hogy rossz nem eyzed meg. Eszel mast, hazaviszed, es ujrasutod, feldolgozod mashogy stb"


Akkor ezek szerint tényleg én vagyok a fura hogy brutális gyomorfájás és 2 nap hasmenés után elmegy a kedvem egy kajától? :/



De amúgy ezt a két ételt csak PÉLDAként írtam, szóval nem igazán az lett volna a kérdésem hogy abban a két konkrét esetben mit tehettem volna. :D

Van olyan is hogy valamit megkóstolnék, de nem tudom hogy finom-e.

Pl egyszer vettem tahinit mert sok helyen ajánlották hogy milyen finom, első kóstolásra éreztem hogy szerintem förtelmes. (A legkisebb kiszerelést vettem, és tudom hogy otthon is elkészíthető de ahhoz meg egy csomag szezámot kellett volna szereznem, szóval valami mindenképp megmarad). Vagy szoktam nézegetni a tököket hogy jól néznek ki, megkóstolnám milyen, de nem akarok egy több kilós monstrumot hazavinni hogy aztán megkóstoljam és rájöjjek nem is finom.

Szóval nem a konkrét cukkinis esetemre kerestem volna megoldást, azt megoldom azzal hogy másképp készítem el inkább a cukkinit azóta.

2022. aug. 30. 10:20
 14/39 A kérdező kommentje:

#12

3 éves electrolux légkeveréses sütő, ezen az egy eseten kívül soha nem volt vele problémám.

2022. aug. 30. 10:21
 15/39 anonim ***** válasza:
100%

#13

Mindenre van megoldás

A tahinit sem magában szoktak enni. Pl ha daralt csicseriborsohoz teszed fuszerekkel akkor humzszt kapsz.

Ha olajjal, mogyorovajjal kevered akkor salataontetet.

Konklúzió: mindent el lehet használni csak kreativitás kell



És félreértetted az egyik kommented. Ha megkostolod a munkahelyen a cukkinit és rossz akkor NEM eszed meg. Így nem is megy el a kedved, nem is fáj a hasad

2022. aug. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

#15

Szerintem félreértettél. Számomra BORZALMAS íze volt a tahininek, nem keverném bele semmibe amit meg akarok enni. (Eredileg salátaöntet alapanyagnak vettem)


"Ha megkostolod a munkahelyen a cukkinit és rossz akkor NEM eszed meg"

Hát éhesen mégse maradhattam estig.

2022. aug. 30. 10:43
 17/39 anonim ***** válasza:
83%

"Hát éhesen mégse maradhattam estig."


Szerintem az éhség még mindig jobb, mint egy kiadós gyomorrontás.

2022. aug. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:

#17

Nyilván miközben ettem még nem tudtam hogy gyomorrontás lesz belőle. Akkor még csak nem ízlett annyira.

2022. aug. 30. 10:51
 19/39 anonim ***** válasza:
70%

"Számomra BORZALMAS íze volt a tahininek, nem keverném bele semmibe amit meg akarok enni. "


Éppen azért borzalmas az íze, mert nem úgy eszed, ahogy kellene.

Próbáltál már erös pistát, chilipaprikát vagy fokhagymát önmagában enni?

A Tahinit is kis mennyiségekben, "füszerként" fogyasztját, töményen nem csoda, ha nem ízlik.


Szerintem MIELÖTT elkezdesz kisérletezgetni, elöször nézz végig legalább 16-20 receptet, videókat,hogy fogalmad legyen az egészröl. Másrészt meg ne ipari adagokat függ kisérletképpen, hanem elöször csak kicsit, hoyg be tudd saccolni.

Meg visszatérve a cukkunira, ha nagyot töltöttél meg, akkor nem csoda, ha ben sült át, az ilyen recepthez kicsi, fiatal, zsenge példányok kellenek.


De szerintem nálad a fö probléma, hogy eleve nem tudsz rendesen fözni, alapdolgokkal is gondok vannak, és nem az új receptek miatt vannnak nehézségeid.

2022. aug. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%
18. Ok, de ha nem ízlik valami akkor nem tömöm magamba, hogy aztán beteg legyek tőle. Inkább éhezek a legközelebbi biztos étkezésig. De lehet hogy 2022-ben ezzel a gondolkodással, már tényleg én vagyok a fura.
2022. aug. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!