Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Most hogy felmentek az élelmis...

Most hogy felmentek az élelmiszerárak, milyen spórolási tippeket fedeztetek fel magatoknak a konyhában?

Figyelt kérdés

Mi pl régebben a krumplit legtöbbször paprikás krumpliként fogyasztottuk, azaz sok krumpli, kevés kenyér és legtöbbször még kolbász vagy virsli is került bele. Most már ezt ritkábban tesszük, helyette a krumplis tésztát készítünk, vagy újabban a főtt krumplit liszttel gyúrja össze a párom, megekelszti és kisüti. Egyaránt lehet belőle cipó, és kalács, a cukortartalomtól függően.


A kenyéret korábban főtt szalonnával, kolbásszal, sonkával, felvágottakkal ettük. Most azonban, hogy mindezek drágák, átálltunk a sűrített paradicsomra: zúzott foghagyma, sűrített paradicsom, kevés étolaj, és paprika vagy paprikakrém. Ezt kenjük a kenyérre. Ha kalács sül, akkor a krumpli mellett mazsola és/vagy kókuszreszelék is kerül a lisztbe, amik ugyancsak nem annyira drágák, jóízű lesz a kalács, de mindenféle gyümölcs kerülhet bele a banántól a szilváig, vagy gyümölcs hiányában citromlé.



2022. ápr. 29. 21:55
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
82%
Én sem változtattam, ráadásul kókuszzsírt használok. Nálam igazából régi alapelv, hogy egy meleg étkezés és egyik étkezés gyümölcsös vagy zöldséges. 1 héten 2-3 főzeléket eszek felváltva. Illetve nagyon kevés húsfélét fogyasztok, de ez szimplán csak gyerekkoromból alakult így.
2022. máj. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, ne haragudj, de

1. a máj HÚS, egy az egyben, hol a fenében hallottad, hogy "nyomokban tartalmaz húst", komolyan????

2. az általad leírt ételek hosszú távú fogyasztása elhízáshoz, hiánybetegségekhez fog vezetni. Így amit most "megspóroltál", gyógyszerre fogod költeni. Bocs, de ez az igazság.

kenyér-kalács-krumpli-tészta. Tudod, mi a közös bennük: a SZÉNHIDRÁT. És más tápanyagot nem is igen tartalmaz. Se rost, se zsír, se vitamin, de ami a legfontosabb, egy gramm fehérjét nem tartalmaz.


A spórolás alapja:

- kizárólag szezonális alapanyagokkal főzzünk. Mit jelent? Télen nem eszünk paradicsomot, paprikát, szamócát, csakis mindent a szezonjában, mert ekkor a legolcsóbb, és ekkor a legtáplálóbb!

- vegyük elő végre a hüvelyeseket, könyörgöm!!!! A legolcsóbb élelmiszer, ami tele van fehérjével, rostokkal. Pl:

fél kiló száraz csicseriborsó 380 ft a Tesco-ban. Ennek a feléből szoktam csinálni falafelt, ami gyakorlatilag úgy néz ki, mint a fasírtgolyó. Nem kell hozzá más, mint egy vöröshagyma, két gerezd fokhagyma, fűszerek, sütőpor és az egy éjszakára beáztatott csicseriborsó. Olajban kell kisütni. Ez a mennyiség kb. 4-5 adag átlagos étkűeknek és még tojás sem kell hozzá. Ha 5 dl olajat is beleszámolom, amiben persze utána még tudok sütni valamit, akkor circa: 190+100+300=590 ft/4 adag, tehát ~150 ft. Ezt akármilyen főzelékre rátehetjük, paradicsomos káposzta, krumpli, zöldbab, borsó...


Ebből következik a másik alapelvem: mindig adagra vetítve tudjuk meg egy étel árát, azaz, mennyiből lakunk belőle jól.

2022. máj. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
75%
#32 Főzöd a csicseriborsót áztatás után? Köszi
2022. máj. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
90%

#33 nem kell főzni, ez a falafel titka, késes aprítóban kell összedarálni a beáztatott, de nem megfőzött csicseriborsót. Ezt szoktam megcsinálni:


[link]

2022. máj. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

Istenem az égbe... "A túrós tésztából nyugodtan ki lehet hagyni a túrót"


Akkor az már szerintem nem túrós tészta, hanem sima tejfölös tészta, amitől kb. egy-két óra múlva megint korog a hasad, gyorsan feldolgozódik.


Baromi nagy spórolási tipp... Nem, nem így kell, csak nem a legdrágábbat kell mindenből venni, hanem okosan vásárolni.


De megsúgom, pont hogy a zöldséges ételek (pl. egy krémleves) jön ki többre, mint teszem azt egy éve. Ettől független ugyanúgy megvesszük és esszük, mert egészséges. Bár elég fájú hogy brokkolit szinte sehol nem kapni, a karfiol is felment.

2022. máj. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a kérdezőnél alapvető problémák vannak, ha a májra azt hiszi nem hús. Talán gyümölcs, vagy mialófsz??

Persze, hogy kettőig lát, tészta=olcsó, hát azt veszi.

Arra már nem gondol, hogy az egészségére többet fog költeni.

2022. máj. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
83%
A kérdező szerintem arra gondolt, hogy a máj az belsőség, és nem izom(=hús).
2022. jún. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%

Elég szélsőséges amit írsz.


Én mondjuk 2 kisgyerek mellett nem tudom megtenni, hogy ne adjak nekik változatos ételeket, így próbálok húsból többet venni, ha akciós és lefagyasztom.


Sajnos leszoktam néhány termékről, aminek felment az ára és kerestem olcsóbb megfelelőt pl.:

Bonduelle kukorica --> Lidl szuperédes kukorica

Magyar túró --> Lidl túró

Gyermely tészta --> Aldis tészták

Piroska bodzaszörp (édesítős) --> készítettem sajátot

Kacsahús már csak ünnepen van, bizonyos gyümölcsök csak szezonban (epret anno simán megvettem 2-3000ért márciusban, most a héten szedd magadban vettem 800ért és abból készítettem lekvárt)

Pöttyös túrórudi --> kockás vagy Mizo

Amiről nem mondok le az a VAJ, akciósan veszek többet

Cukrász végzettségem van, így én vagyok a családban a tortafelelős, rendes állati tejszínt használok, ilyenkor az összetevőkön nem spórolok, mégsem 10ezer egy torta.

Nasikból nagyon leadtunk, csak valami keksz a gyerekeknek, csokit ajándékba kapnak, magunknak nem veszek meg chipset, ilyesmit, pedig imádom a dip-eket is.

Nagyobbik imád fagyizni --> Aldis tölcsér + literes jégkrémmel oldjuk meg, mert amúgy egy fagyizás lenne négy főre 3-4000 Ft

Felvágottból szinte mindenfélét szeretünk (nyilván a jobb minőséget szeretjük), így akkor veszek Nosztalgia párizsit, 90% feletti sonkákat ha akciós - ugyanígy a sajtokakl (masdaamer, brie, Cheddar, stb.).

És úgy alapvetően kevesebbet járok boltba, van mondjuk két-három hetente egy nagyobb bevásárlás, amúgy meg csak zöldségesbe és pékáruért megyek boltba de akkor sem hiperbe, nehogy elcsábuljak.

2022. jún. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!