Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Most hogy felmentek az élelmis...

Most hogy felmentek az élelmiszerárak, milyen spórolási tippeket fedeztetek fel magatoknak a konyhában?

Figyelt kérdés

Mi pl régebben a krumplit legtöbbször paprikás krumpliként fogyasztottuk, azaz sok krumpli, kevés kenyér és legtöbbször még kolbász vagy virsli is került bele. Most már ezt ritkábban tesszük, helyette a krumplis tésztát készítünk, vagy újabban a főtt krumplit liszttel gyúrja össze a párom, megekelszti és kisüti. Egyaránt lehet belőle cipó, és kalács, a cukortartalomtól függően.


A kenyéret korábban főtt szalonnával, kolbásszal, sonkával, felvágottakkal ettük. Most azonban, hogy mindezek drágák, átálltunk a sűrített paradicsomra: zúzott foghagyma, sűrített paradicsom, kevés étolaj, és paprika vagy paprikakrém. Ezt kenjük a kenyérre. Ha kalács sül, akkor a krumpli mellett mazsola és/vagy kókuszreszelék is kerül a lisztbe, amik ugyancsak nem annyira drágák, jóízű lesz a kalács, de mindenféle gyümölcs kerülhet bele a banántól a szilváig, vagy gyümölcs hiányában citromlé.



2022. ápr. 29. 21:55
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
92%
Édesanyám végzettség nélkül gyári munkásként jobban keresett, mint én diplomásként az elején. Úgyhogy nem kell feltétlen tehetség a jobb fizuért, csak lépni kell.
2022. ápr. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
De a pörkölt helyett pörköltszaftos tésztán még mindig nem tudok elsülni.. Nyilván van az az IDEIGLENES helyzet, amiben oké, de konstansan ezen élni és ezt normálisnak tartani.. ne már.
2022. ápr. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
93%
22. Természetesen én sem az üres pörköltszaftra gondoltam, annál vannak táplálóbb spórolós ételek. A krumplis tészta például.
2022. ápr. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
#23 Én a kérdezőnek válaszoltam, ő írta a pörköltszaftot.
2022. ápr. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%
24. Tudom hogy a kérdezőnek szántad, de én is arra válaszoltam hogy csak azért mert szegény vagy, nem feltétlenül kell pörköltszaftos tésztát enned.
2022. ápr. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
16%
Mondjuk kb olcsóbb a kolbász, mint a tészta.
2022. ápr. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
93%

sajna mindegyikben kevés a hús, főleg a májban, az nyomokban tartalmazhat húst, véleményem szerint


Azért van baj a fejedben.

2022. ápr. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
86%

27. "sajna mindegyikben kevés a hús, főleg a májban, az nyomokban tartalmazhat húst"


Kérlek definiáld a hús fogalmát.

2022. ápr. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
92%

A vásárlási szokásaimon nem változtattam még, ugyan úgy meg veszem azokat az ételeket amit eddig. Zöldségek, gyümölcsök és húsok, olykor halat is.

Több alkalommal készítek leveseket, mert laktató és a napi 3-4 liter vizet meg iszom, mert az is el telíti az embert. Kevesebbet eszek az utóbbi hetekben mint az előtt. De ha úgy vesszük akkor ezt egy diétának is fel lehet fogni.

Akkor lesz majd probléma, hogy ha az élelmiszer árak, a mostaninál is még jobban el fognak szállni. Ez csak idő kérdése.

Az ár stopot nem lehet a végtelenségig fent tartani, mert annak már komoly gazdasági következményei lesznek, sőt már vannak is jelenleg. Ugyan ez a helyzet az üzemanyagnál is.

Jelenleg a külföldiek jönnek hozzánk vásárolni. pl... osztrákok.

Nálunk 1kg csirkemell filé 1600ft, ugyan ez náluk 2500-3000 ft között van. És ez csak egy példa.

Magyarország se fogja meg úszni az ár emelkedéseket, mert jelenleg az egész világon ez megy, és ez még csak a kezdett. Olyan brutális ár emelkedések lesznek majd, hogy sok ember a leg alapvetőbb élelmiszereket se fogja tudni meg venni. Vagy a számlákat fizeti vagy kaját vesz. Jelenleg erre kell fel készülni, ha egyáltalán lehetséges ez.

2022. máj. 2. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
81%

"Vagy a számlákat fizeti vagy kaját vesz. Jelenleg erre kell fel készülni, ha egyáltalán lehetséges ez."


Vagy visszább venni az egyéb igényeinkből.

2022. máj. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!