Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyire főztök, esztek...

Mennyire főztök, esztek másként, mint anno a saját szüleitek?

Figyelt kérdés

Én 30 éves vagyok, amúgy egyszülős elég csóró családban nőttem fel, félig a nagyszülőkkel, nyilván ez is befolyásolta az étkezési szokásainkat.


Igazából elég egézsségtelenül ettünk, és sokszor ismétlődtek ugyanazok az egyszerű kaják, pl. rizses hús, paprikás krumpli, főtt tészta sajttal, liszttel berántott zöldséglevesek...


Alapvetően ritkán ettünk friss zöldségeket, max. paradicsom, paprika, uborka, néha ugye levesként borsót, karalábét, de mást nem nagyon, bár nyilván anno nem is volt ennyiféle lehetőség, nem volt ennyire hétköznapi a cukkini vagy brokkoli, inkább azt hiányoltam, hogy ennek a pár zöldségnek az elkészítésében sem volt különösebb változatosság. Gyümölcsöt főleg nem ettünk, max. almát vagy ha termett a kertben, epret vagy szőlőt.


Az "ünnepi kaja" húsleves és töltöttkáposzta volt mindig.


Persze, tudom, hogy ez nem csak azért volt, mert szegények voltunk, hanem alapból nem volt annyiféle alapanyag vagy receptötlet, mint most, nem is olyanok voltak a főzési szokások.


De én teljesen máshogy eszem ma már, sokféle zöldség-gyümölcs, magvak, tk. pékáruk akár itthon sütve, többféle fűszer, teljesen totálisan másképp főzök, mint amit otthon láttam.


Ti?



2022. ápr. 23. 10:28
1 2
 11/16 anonim válasza:
100%
Anyu nagyon finoman főz, viszont minden vegetával ízesít ami nekem sok. Én mióta magamra főzök csak természetes fűszerekkel fűszerezek, ami anyáéknak meg kevés :D sose használok ételízesítőt
2022. ápr. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Totálisan másképp. Anyám borzasztóan főz a legtöbb esetben, nagyanyám főztjét pedig hiába imádtam, az összes recept, praktika vele szállt a sírba. Saját véleményem szerint jól főzök, persze szakácsnak nem mehetnék. Inkább modernebb dolgokat eszek, de ha épp megkívánok egy paprikás krumplit, pörköltet, vagy rizses húst, akkor azt is elkészítem. A levesekhez viszont hülye vagyok.
2022. ápr. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
74%

Gyerekkoromban anyukám sokszor csinált tipikus "magyar" kajákat, amiket bár enni szeretek, elkészíteni kevésbé, mert szalad utánuk a fél konyha...

Amiket gyűlölök az a sima húsleves, sima zöldségleves, babgulyás, bableves, ezek szerintem tipikus értelmetlen kaják és mindig kötelező volt megenni. A levesekből csak a krémleveseket szeretem és a tárkonyos ragulevest.

Ha főzök, olyan kajákat csinálok, amihez nem kell sok edényt összekoszolni, de eddig mindenki nagyon dícsérte a főztömet. :) Érdekes amúgy, hogy anyukám így, hogy nincs ott a család, szintén ilyen ételeket készít.

2022. ápr. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
90%
Mitől értelmetlen egy kaja? Max. attól lehet, hogy nincs tápértéke és nem laktat, de azért valljuk be, a bableves ebben simán győzi a krémleveseket
2022. ápr. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
80%
Gluténmentesen főzök, szóval merőben másképp :) Ez van.
2022. ápr. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
78%
Attol, hogy te glutenmentesen fozol meg nem csak azok az "ertelmes" kajak😀
2022. ápr. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!