Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiatalok, akiket sehogy nem...

Fiatalok, akiket sehogy nem tudnak támogatni a szüleitek, és nincs lakásotok, tehát albérletben éltek, hogy jöttök ki egy hónapban? Nem fájó, hogy sosem lesz saját lakás?

Figyelt kérdés
Én sajnos nem egy jól fizető szakmát tanultam, voltam olyan hülye, hogy nyelvtanárnak mentem. Sokan vagyunk tesók, anyáék senkit nem tudnak közülünk támogatni, még az albérletben sem, így gondolhatjátok mennyire nehéz egyáltalán hogy ruhára legyen pénz. Most ki akarok tanulni valami pénzesebb szakmát, de mire ide eljutok, valószínűleg kifutok az időből, hogy szülhessek gyereket. Teljesen a 0-ról kell indulni, félretett pénzem szinte sosincs, csak amennyit éppen dolgozok, nem volt meg az az indulási kezdőtőke, mint minden más barátomnak, és ismerősömnek, sokan még lakást is kaptak.
2021. jún. 29. 16:19
1 2 3 4
 1/39 anonim válasza:
95%
Esetleg ha magánórákat adnál korrepetálás/ érettségire felkészítés címszó alatt? Azzal lehet egy picit jobb helyzetben lennél.
2021. jún. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
87%
Nyelvtanárkent panaszkodsz? 5e ft egy maganóra, napi kettőtcmég főállás mellett is simán le tudsz nyomni.... az napi 10 rugó...
2021. jún. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonymousreview60 ***** válasza:
43%

1. "Nem fájó, hogy sosem lesz saját lakás?" Amíg sajnáltatod magadat, nem jutsz előre. A szüleid túl sok gyereket vállaltak, ennyi.

2. Nem kötelező saját ingatlanba szülni. Fél Németország bérlakásban lakik. Egy kolléganőm a nagylányának 16-17 éves koráig körbelakta Budapestet, aztán örököltek a nagypapáról.

3. Próbálj összeszedni lakással vagy házzal rendelkező pasast. Én is ilyen vagyok. (Nem, most nem randit akarok tőled.)

4. "valószínűleg kifutok az időből" Mikor leszel 35? Akkor érdemes komolyan elgondolkodni a szülésprogram elindításán.


Nem tudtam, hogy nyelvtanárság ilyen rosszul megy. Én még nem fizettem 3000/óra alatt magántanárnak.

2021. jún. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
16%
Vagy babaváró hitel + nézz utána hogy gyerekre nem adnak-e tanulási kedvezményt. Mintha lett volna ilyen
2021. jún. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Ejha, azt hiszem, áron alul adom a nyelvórákat, köszönöm a segítségeket! 5 ezer ft/ óra az nagyon scifinek tűnik és pofátlannak,de ám legyen.
2021. jún. 29. 16:46
 6/39 anonim ***** válasza:
92%
3-3,5 évvel ezelőtt 6000 ezer ft-ot fizettem másfél óráért A tanárom nagyon szép házban lakott. Szóval nyelvtanárként nem kellene földönfutónak lenned, ha jó vagy benne. Be lehet próbálkozni nyelviskolánál is. Csomó lehetőséged van
2021. jún. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
14%
4es vagyok. A lepontozóktól kérdezem hogy mi a gond?
2021. jún. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim válasza:
86%
Én másfél évig jártam magán angoltanár hozzá, idén hagytam abba pár hónapja, nála áremelkedés után volt 6000 90 perc... Szerintek is sok lehetőség lehet ebben akár emelhetsz még vagy több diákot vállalni, vagy Skype-os órákat
2021. jún. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
89%
Alberletem sincs.
2021. jún. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
95%

Tanárként a közoktatásban elhiszem, hogy alacsony a fizetésed, főleg, ha még kezdő fiatal vagy. Magántanárt, skype-on 3000-3500-ért elég sokat látok, szóval nem mindenki 5000-rel kezdi, főleg kezdőként, főleg vidéken. De biztos, hogy jó kiegészítés a közoktatás mellett. Nyelviskola esetleg? Van, aki vállalkozóként másodállásban tart nyelvórákat nyelviskolában. A tanárságon kívül vannak más szakmák is, ahol nagyon keveset keresnek, sokaknak álom a saját lakás, saját ház. Vidéken, diplomával különféle irodai állásokban bőven 200 alatt adnak, nem kell ahhoz tanárnak lenni, hogy az ember keveset keressen, sajnos.

Amúgy hány éves vagy? Egy gazdasági szak pl., vagy nem tudom miben gondolkodtál, levelezőn 3-4 év, nem hiszem, hogy kifutsz az időből a gyerekvállalásban. Hány éves vagy? Fiatalnak gondollak.

2021. jún. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!