Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiatalok, akiket sehogy nem...

Fiatalok, akiket sehogy nem tudnak támogatni a szüleitek, és nincs lakásotok, tehát albérletben éltek, hogy jöttök ki egy hónapban? Nem fájó, hogy sosem lesz saját lakás?

Figyelt kérdés
Én sajnos nem egy jól fizető szakmát tanultam, voltam olyan hülye, hogy nyelvtanárnak mentem. Sokan vagyunk tesók, anyáék senkit nem tudnak közülünk támogatni, még az albérletben sem, így gondolhatjátok mennyire nehéz egyáltalán hogy ruhára legyen pénz. Most ki akarok tanulni valami pénzesebb szakmát, de mire ide eljutok, valószínűleg kifutok az időből, hogy szülhessek gyereket. Teljesen a 0-ról kell indulni, félretett pénzem szinte sosincs, csak amennyit éppen dolgozok, nem volt meg az az indulási kezdőtőke, mint minden más barátomnak, és ismerősömnek, sokan még lakást is kaptak.
2021. jún. 29. 16:19
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
91%
Eleinte szobát kell bérelni. Én küfoldre mentem, de nem fővárosba ahol egy szobáért elkernek annyit mint vidéken egy egész házért. Szóval így vidéken szobát bérelve össze tudtam magam szedni és itthon venni egy házat részben hitelre. A törlesztőrészletet pedig úgy számoltunk ki hogy tudjam fizetni akkor is ha valami gebasz rörténik, vagyis annyi időre vettem fel annyi pénzt amit nem tartottam soknak.
2021. jún. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
96%
Nem hogy támogatni nem tudtak a szüleim, de jól ki is csesztek velem és tesómmal. Anno 14 éves koromban felvettek egy hitelt (10 milliót), ami szépen lassan 50 milliósra duzzadt. És nem, nem voltak soha munkakerülők, agyondolgozták magukat, de a kezdeti havi 60 ezres törlesztőből havi 400 ezer Ft lett. Ügyvédi segítséggel le lett küzdve 24 millióra a végrehajtás, de hogy ezt ki tudják fizetni, nekem kellett személyi kölcsönt felvenni (ők törlesztik, de hivatalosan én vettem fel), ezen kívül kiegészíteni a spórolt pénzemből, plusz a tesómnak (pályakezdő volt, alig volt neki) is adnia kellett bele valamennyit. Azóta sem bírok talpraállni normálisan, de a párommal nem adjuk fel. Mi vállaltunk gyereket, a személyi kölcsönből pedig még 6 év van hátra, remélem addigra sikerül újra összegyűjteni elegendő pénzt. Lakásunk van, mivel a ház, amit megmentettünk hatalmas és le tudtunk teljesen választani benne egy 80 nm-es lakást. De ez mégsem saját, minden vágyam egy kicsi ház, nagy telekkel, ami a miénk. Mivel kicsi a gyerek, emiatt nem tudok teljes állásban dolgozni még, férjem pedig sajnos kevesebbet kap mint én. Pont most kezdett online német tanfolyamot, hogy ő is el tudjon helyezkedni Ausztriában, ahogyan én. 3500 Ft/óra egyébként. Valóban nagyon nehéz, de nem szabad feladni. A hitelektől pedig rettegek, érthető okokból.. Barátaimat pedig irigylem, de örülök is a sikerüknek, hogy elérték a vágyott otthont.
2021. jún. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
63%
Házat falvakban érdemes nézni, sok helyen iszonyat alacsonyak az árak, jó általban nem modern házak, de kis munkával igazán lakályossá tehetők.
2021. jún. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
81%
Igen kedves utolsó, de nem mindenkinek célja, hogy faluba költözzön. Ennyit meg végképp nem er nekem a dolog, mert ott meg vagy lőve, ha nincs kocsi. Es azt se 2 filler fenntartani.
2021. jún. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
85%
Hát szerintem azért úgymond angyobb biztonságot ad, hogy legalább akkor van egy olyan tető a feje felett ami biztosan az övé, és nem a főbérlő zsebébe távozik a bevétele jó része. Egy olcsó kis autót fenntartani meg azért még mindig sokkal olcsóbb mint albérletet.
2021. jún. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
60%
Én a falvakban, illetve azok környékén milyen jó munkalehetőségek is vannak ugyebár....
2021. jún. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
85%
Erre van az a része, hogy utazni, nem csak helyben lehet munkát vállalni, egy 30-45 perces utazás meg szerintem fővárosban is simán összejöhet tömegközlekedéssel sok embernek, szóval ez is olyan hogy nem kivitelezhetetlen dolog.
2021. jún. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom te mennyit keresel, de ismerek olyat aki tanári diplomával inkább elment folyamatos műszakba gyárba és azt állítja , hogy jobban keres…. Vagy mi lenne ha 3-5 évet ledolgoznál külföldön? Gondolom fiatal vagy még.
2021. jún. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
55%
Sajnos bármi történhet es akkor az a lakás, amiert fizettél, mondván a tiéd, az se lesz a tied, hanem a banké. Láttunk már pár ilyet sajnos
2021. jún. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
97%
Magántanárként tényleg agyonkeresheted magad, ha jó vagy és jól tudod magad reklámozni, mert a konkurencia azért nagy. Az én magántanárom is sima magánórákkal kezdte, most már vállalkozása van, cégeknek is fordít, e-kurzust is csinál, tehát elkészíti az elektronikus tananyagot és mellette tartja a magánórákat is. Külföldön élő magyarokat is tanít, így euróban számláz. Kezdd el magad reklámozni külföldi amgyar csoportokban például.
2021. jún. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!