Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiatalok, akiket sehogy nem...

Fiatalok, akiket sehogy nem tudnak támogatni a szüleitek, és nincs lakásotok, tehát albérletben éltek, hogy jöttök ki egy hónapban? Nem fájó, hogy sosem lesz saját lakás?

Figyelt kérdés
Én sajnos nem egy jól fizető szakmát tanultam, voltam olyan hülye, hogy nyelvtanárnak mentem. Sokan vagyunk tesók, anyáék senkit nem tudnak közülünk támogatni, még az albérletben sem, így gondolhatjátok mennyire nehéz egyáltalán hogy ruhára legyen pénz. Most ki akarok tanulni valami pénzesebb szakmát, de mire ide eljutok, valószínűleg kifutok az időből, hogy szülhessek gyereket. Teljesen a 0-ról kell indulni, félretett pénzem szinte sosincs, csak amennyit éppen dolgozok, nem volt meg az az indulási kezdőtőke, mint minden más barátomnak, és ismerősömnek, sokan még lakást is kaptak.
2021. jún. 29. 16:19
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
89%

Fájó, de már beletörődtem.

Albérletben viszonylag jól élünk, de félretenni nem tudunk. 31 múltam, (a saját mércém szerint) lassan kifutok az időből gyerek terén.

Nem így terveztem annak idején, de már beletörődtem.

2021. jún. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
91%
Magántanárként kb. halálra keresheted magad, főleg a mai technológia mellett, hogy nem is kell a diákjaiddal egy földrajzi helyen tartózkodnod. Emellé kár mást tanulni, ezt aknázd ki!
2021. jún. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
91%
Bocsi engem támogattak a szüleim, szóval nem erre reagálok. De a magánórák 5000 forintnál indulnak. Én 8 éve jártam francia tanárhoz 3-4000 forintért 45 percre és 6-8000 forint 90 perc. Egyáltalán nem pofátlan, főleg hogyha tudsz jól tanítani.
2021. jún. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
96%
Nyelvtanárként ha van vállalkozóid miért nem csinálsz videotanfolyamot amit meg az udemy-n értékesítesz. Crowsourcing oldalakon jó áron fordithatnál is.
2021. jún. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk vidéken nagy nyelvekből (pl. angol, német) még mindig az ilyen 3000-3500 forintos árak mennek magánórákért, a szakképzett, tapasztalt tanárok is ennyiért tanítanak errefelé. A csoportosak pedig jóval olcsóbbak is. Én kínaiul tanultam, abból 5-6 ezer forintért találtam csak magántanárt, de ennyit nem tudtam rászánni, emiatt nem jártam külön tanárhoz.

Amúgy én is nyelvtanárnak tanulok, de engem támogatnak a szüleim, valamint nekem igazából soha nem voltak olyan céljaim, mint pl. autó, lakás, gyerek.

2021. jún. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
80%
Online nyelvórát alig találsz 4500 alatt, hogy nem élsz meg abból? Ha csak napi 4*60 percet tanítasz hétköznap, akkor is emgkeresel 4*4500*5*4=360000 Ft-ot, abból meg aztán bőséggel meg lehet élni. Heti 20 óraadás meg nagyon nem sok.
2021. jún. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Mindenkiét. :) Aki az önsajnáltatásról írt, annak teljes mértékben igaza volt, valóban jót dagonyáztam benne, össze kell szednem magam. :- )


Nos, azért az ilyen extrém árak vidéken nagyon ritkák, persze elhiszem, hogy van, aki ezt elkéri és soha nem is mondják le az órákat, de én egy olyan vidéki településen élek, ahol maximum 3000 Ft egy óra, online pedig sok a lemondás, de remélem, ha nagykatás vállalkozó leszek, akkor jobban tudom hirdetni magam és lesz több tanítvány. (egyébként a bérleti díj, ha bérel valaki egy helyet, + a lemondások, és a kisvállalkozói lét összes velejárójáról remélem tudjátok, hogy nagyon ritka, aki ebből tisztán megkeres 360 000Ftot kiegészítésként egy hónapban, főleg a fővárostól távol, de legyen igazatok, örülök,hogy vannak, akik ezeket az árakat is meg tudják fizetni :)

2021. jún. 29. 18:17
 18/39 anonim ***** válasza:
84%
Sehogy. És ezért nem szavazok többet az Orbánékra. Mert a lakástámogatást rohadtúl elszarták. A teljesen eszement támogatások miatt úgy megemelkedtek a lakásárak, hogy egy átlag embernek reménye sincs rá, hogy életében lakása legyen. Előbb lakhatást kellene biztosítani, (valóban olcsó bérlakás) és utánna segíteni a családalapítást, nem pedig fordítva, hogy lakásért KIZSAROLOK belőlled 4-5 nem kivánt gyereket.
2021. jún. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
82%
Nem faj, ez van. Legalabb mobilisabb vagyok. Plusz soha nem lehet tudni, hogy mikor jön megint egy válság ami ezeket a hiperszuper hiteleket bedonti.
2021. jún. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
87%

Nem jövök ki sehogy. Se Budapesten, se Londonban... Pedig nem lubickolom a luxusban, most is csak egy szobát bérlek de a fizum több mint a felét elviszi. Alig spórolok valamit, az is arra lesz elég, hogy hazamenjek albérletet fizetni 😂

Gyerek!? Hagyjad már még csak az kéne. Nem mintha lenne kitől...

2021. jún. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!