Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiatalok, akiket sehogy nem...

Fiatalok, akiket sehogy nem tudnak támogatni a szüleitek, és nincs lakásotok, tehát albérletben éltek, hogy jöttök ki egy hónapban? Nem fájó, hogy sosem lesz saját lakás?

Figyelt kérdés
Én sajnos nem egy jól fizető szakmát tanultam, voltam olyan hülye, hogy nyelvtanárnak mentem. Sokan vagyunk tesók, anyáék senkit nem tudnak közülünk támogatni, még az albérletben sem, így gondolhatjátok mennyire nehéz egyáltalán hogy ruhára legyen pénz. Most ki akarok tanulni valami pénzesebb szakmát, de mire ide eljutok, valószínűleg kifutok az időből, hogy szülhessek gyereket. Teljesen a 0-ról kell indulni, félretett pénzem szinte sosincs, csak amennyit éppen dolgozok, nem volt meg az az indulási kezdőtőke, mint minden más barátomnak, és ismerősömnek, sokan még lakást is kaptak.
2021. jún. 29. 16:19
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
93%
Plusz ha tényleg be tudod indítani ezt magántanárosdit, akkor az ország bármelyik részén lakhatsz tulajdonképpen mert otthonról fogsz dolgozni.
2021. jún. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
80%

21 vagyok, semmit nem kaptam a szüleimtől, 18 éves korom óta albérletben lakom és tartom el magamat, egyetemre jövőre fogok visszamenni.


Nem igazán értem a kérdésed őszintén. Egy érettségivel a zsebembe is tudok albi mellett havi 100-150-et félrerakni és nem is szűkölködik semmiből, párom is hasonlóan tudja kigazdálkodni. Egyáltalán nem egy elérhetetlen dolog a saját lakás ebben a tempóban, és azt nem is számolom hozzá, hogy ennél jóval többet fogok azért keresni pár év múlva.

2021. jún. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
90%
Mármint 21 éves, nem a 21-es válaszoló :D
2021. jún. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon a válaszokat! :) 21 éves válaszoló, megkérdezhetem, hogy mit dolgozol, hogy havi 100-150et tudsz félrerakni albi mellett? :)
2021. jún. 30. 09:04
 35/39 anonim ***** válasza:
94%

Pontosan ezért hagytam ott a nyelvtanári pályát es mentem el multiba dolgozni. 3x annyit keresek, ebből már lehet félrerakni. Rossz érzés, szerettem csinálni, de nulla anyagi elismerés mellett eleg nehéz fenntartani a lelkesedést. Nekem legalábbis nem sikerült.

Néha én is önsajnálok kicsit, aztán összekapom magam. 34 voltam, mikor sikerült felesben lakást vennünk a férjemmel hitel nélkül, megyeszékhelyen. Irigylem, akik lakással indulhatnak, es az a célunk, hogy a fiunknak tudjunk majd lakást venni.

2021. jún. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
53%

Van saját lakásom - örököltem -, de egyetlen másodpercet nem laktam benne, mert agglomerációban fekszik, én meg az életben nem akarok oda visszaköltözni.

Munkalehetőség ott lényegében semmi, a közlekedés a városba egy kalap kaka, plusz most épp 1000 km-re élek otthonról.


Gondolkozom az eladásán - mert kiadni nem tudom, vagy akkor a hazautazgatás minden cseprő hülyeségért el is vinné a bérleti díjat.

2021. jún. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
66%

#34


Jelenleg raktaros vagyok egy logisztikai cegnel, havi 300 korul viszek haza, heti 4-5 nap munkaval.


Korabban egy mekiben dolgoztam ejszakaskent, ott is hasonlo keresetem volt.

2021. jún. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
91%
Nem olvastam végig a válaszokat, de ha jól beszélsz egy népszerűbb nyelvet akkor vannak böven lehetőségeid. Ha szerzel egy gazdasagi végzettséget, nem is muszáj diploma csak pl penzügy számvitel okj, az nyelvtudással együtt sokat ér. Vidéki nagyvárosban ilyen végzettséggel felvesznek multikhoz, ahol kezdő fizetés 200-300 között van. Ha feljebb tudsz lépni vagy pl megtanulsz még egy nyelvet akkor tudsz 300 fölött is keresni. Ha talpraesett vagy szorgalmas, keresed a munkát, es megvan hozzá a végzettséged és a tudásod. De ez csak egy példa volt. Saját lakás lehetséges hitellel, vagy ha van egy párod aki jobban all anyagilag, vagy közösen vesztek fel hitelt stb... ha van egy társ hozzá szerintem könnyebb ha megoszlanak a terhek. Itt nem arra gondolok hogy a pénzért házasodj és legyen 10 ingatlanja. Hanem hogy 2 fizetésből hamarabb összejön stb...
2021. júl. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
93%
Magántanárkodás eléggé ingatag lábakon áll, pláne az elején, mégha jó is vagy, kevesebb gyakorlattal nehezebb megtartani a tanulókat. Lemondások, kifogások, jaj most nincs pénz, egy hónapig nem tudok fizetni, de majd utána. Sőt volt olyan, aki konkrétan az első 1-2 órán próbált kifaggatni honnan szerzem az anyagaim, hol vannak a forrásaim, merthogy a barátai is kérdezték tőle, hogy miért nem tanul egyedül az internet segítségével, minek fizet ilyenért...pedig alaposan tanítok, végig idegen nyelven kommunikalva,nem nyelvtan szagúan oktatva,hogy alig tudok beszélni (nekem voltak ilyen tanáraim). Kicsit elkalandoztam, de azért témába vág.
2021. aug. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!