Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek ezekből? Valami jó...

Mit főzzek ezekből? Valami jó ötlet?

Figyelt kérdés

Ez van itthon :

- 2 konzerv csicseriborsó

- 250gr túró

- rèpa, cékla, rukkola, jégsaláta

- leveles tészta

- tej


Saláta, amit csináltam (túró és cékla nélkül) de elég ízetlen volt..


2022. ápr. 10. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
A csicseriborsó, répa, cékla, fűszerekkel, leveskockával akár egy kis csipőssel lehet izgalmas zöldségragu. Ha van otthon kuszkusz, vagy rízs, akkor egy nagyon laktató fogás lehet. A levelestésztából túrós batyu, 1 tojás kell hozzá, meg némi cukor, ízesítésnek bármilyen citrus héja/leve.
2022. ápr. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%
hova főznél már ilyenkor?😅
2022. ápr. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

[link]

Gyakorlatilag ezt, csak a hús helyett a répa-cékla-csicseriborsó menjen. Ha nincs tojásod, akkor ha összepépesítesz kb 100g csicseriborsót, az elég jól be fogja sűríteni. Mellé mehet a saláta.

2022. ápr. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Túrós-csicseriborsós rétes répás-rukkolás-céklás-jégsalátás krémmel.
2022. ápr. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A répa, a cékla és a rukkola megy/illik egymáshoz?
2022. ápr. 11. 07:40
 6/8 A kérdező kommentje:

A céklát mivel tudom ízesíteni, mit "szeret"?

Pl. Joghurt/kapor/medvehagyma/majonéz?

2022. ápr. 11. 07:41
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Csicseriborsóból humuszt csinálnék. A leveles tésztát natúr megsütném, és a humusszal lekenve, rá a salátaféléket halmoznám.

Esetleg van otthon joghurtod? Abból lehet klassz kis salátaöntet.

Ha villantani akarsz, akkor csinálhatsz céklás humuszt, fantasztikus színe lesz.


A csicseriborsó konzerv levét felverném, csorgatnék hozzá olvasztott csokit, isteni csokihab lesz belőle (aquafaba) Ugyanúgy működik, mint a tojásfehérje. Nincs csicseriborsó íze, olyan íze lesz, ahogyan ízesíted.


A céklából én most a céklakrémlevesre vagyok rágyógyulva: olíva, hagyma, fokhagyma, gyömbér megpirítjuk. Aztán a sült céklával (sütőben hámozatlanul becsomagolod alufóliába, és megsütöd, ha kihűlt, nagyszerűen le lehet húzni a héját) átforgatod, felöntöd vízzel, némi kókusztejjel, leturmixolod, és végül némi chili is mehet bele ízlés szerint. Tálalásnál tökmagolaj és pirított tökmag. De bármilyen más mag is megteszi, ami otthon van: dió, mogyoró, napraforgó.


A túróból túrógombócot vagy túrófánkot csinálnék. Ezeket lehet édesen, vagy sósan is. Akár főétel, de köretnek is kiváló sok kaporral, valamilyen szaftos fogáshoz.


Ha mindenképp össze akarod hozni a céklát a rukkolával, azt én első gondolatra pizzán tudnám elképzelni. Persze előfőzött/sütött a cékla.


A medvehagyma mindenhez megy, amihez a fokhagyma/hagyma illik. Tehát mindenhez :D Simán belevagdosnám a sós túrógombócba/túrófánkba.


A sárgarépából csinálnék egy klassz kis salátát, pl ezt:


[link]



Vagy összehozhatod a csicseriborsót és a répát egy fantasztikus főzelébe Főzelékes Feri nyomán, ezt már többször megcsináltam, isteni:


[link]

2022. ápr. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Huhha! Köszönöm szépen!! :)) Kipróbálom őket!
2022. ápr. 11. 21:33

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!