Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Meg fog felelni sűrítéshez?...

Meg fog felelni sűrítéshez? mi válna be jobban?

Figyelt kérdés
mézes-mustáros csirkét akarok csinálni, eddig mindig olyan 1,5 deci főzőtejszínt használtam hozzá, de most nincs és már nem is lesz, arra gondoltam ha kb. 2 deci tejben elkeverek egy evőkanál lisztet és azt öntöm rá, forralom el hasonló hatású lesz? legalábbis ehetetlenre el nem rontja? másik gondolat hogy ugyanez valamennyi tejföllel, csak attól félek az meg elviheti savanyú irányba. harmadik, hogy most elengedem a tejszíneshez hasonló verziót, és akkor lepirítás után csak vizet és kukoricakeményítőt adok hozzá mint a szójaszószos típusú "taknyosabb" kínai kajáknál. mit javasoltok?
2022. ápr. 9. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Hát én inkább tejföllel habarnám be. A tejszín zsirtartalma magasabb, mint a tejé, kb a tejföl szintjén lehet. Tejjel szerintem nem lesz olyan jo
2022. ápr. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Ne használj főzőtejszínt, vegyél inkább rendes 30%-os habtejszínt.


A tejes-lisztes habarás inkább besamel-szerű lesz. Tejföl is jó, amit a z 1-es javasol...

2022. ápr. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%
Tejfölösen egész jó lesz, tejjel kevésbé.
2022. ápr. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Én pl sosem teszek rá ilyet. Csak méz, mustár, só, bors
2022. ápr. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tejfölösen szoktam.
2022. ápr. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, tejföl mellett maradtam de nem hiszem hogy többé használni fogom, mert nekem savanyú lett egy kicsit, nagyon utána kellett ügyeskedni a fűszerezésnek. vagy a mustárt toltam túl, vagy emiatt. de ételízesítővel el lett kicsit magyarosítva, így is elfogy
2022. ápr. 10. 17:17

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!