Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan lehet feldobni a...

Hogyan lehet feldobni a párolt rizs köretet?

Figyelt kérdés

Ahogy én szoktam:

- sós

- delikátos

- petrezselymes

- tojásos

- zöldséges( kukorica, borsó, répa)


Van más ötletetek?


2022. ápr. 1. 18:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
75%
ha egytaletelnek akarod akkor kb barmit beeltehetsz. ha koretnek akarod, akkor en nem tennek bele sok mindent. kis borso vagy kukorica, kis curry por vagy paradicsomsuritmeny.
2022. ápr. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
55%

hát én delikátot tuti nem tennék bele, szemét az egész

inkább csak válogass össze vegyes zöldfűszereket

mi általában beleteszünk pár marok mirelit kifőzött kukoricát vagy borsót

vagy rizottó jellegűre csináljuk, de csak főzés után keverünk bele vajat, sajtot, esetleg kis fehérbort is a főzővízhez

2022. ápr. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyes keleti ételekhez a sáfrányos (olcsóbb kivitelben kurkumás) rizsbe nagyon jó mazsolát keverni. Már persze ha valaki szereti az ilyen édes-sós kombókat...
2022. ápr. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
75%

-szójaszósz,osztrigaszósz,tojás,zöldségek,tofu

-ez elég prosztó,de néha megkívánom: ketchup+ sajt belereszelve,megolvadva

-rizs,majonéz,kukorica

-tonhal,zöldségek,paradicsomszósz

-rizotto

-currypor, vagy currypaszta kevés kókusztejjel+zöldségek

-erdei gombák,kakukkfű,bors,petrezselyem+ rizs összekeverve


Amúgymeg mikor épp mi van itthon, gyakorlatilag én bármit elkészítek rizzsel vagy kölessel amit tésztával szokás általában..

2022. ápr. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon apró gyufaszálra/juliennere vágott cukkinivel és petrezselyemmel, ha köret.


Furcsán hangzik, de lencsével is finom, illetve sült hagymával, akár a kettőt egyszerre. Utóbbit érdemes otthon készíteni zsírosan-olajosan, a száraz bolti szerintem kevésbé passzol hozzá.


A már említett közel-keleti sáfrány/kurkuma plusz mazsola kombinációt még a végtelenségig lehet bővíteni. A mazsola mellé datolya, gyalult mandula, dió vagy pekán, a savanykásság miatt szumák vagy gránátalmamelasz is mehet. Ha ehhez is teszel lencsét, kész az iráni konyha egyik népszerű étele, az adas polo. Kb. bármilyen hússal isteni, ami nem csontszáraz, sült csirke, saslik, darált húsos kebab.

2022. ápr. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
En szoktam csinalni babos rizst, megfozom a rizst megfuszerezem pirospaprika, delikat, so (neha mexikoi chilisbab fuszer) es a vegen egy vorosbab konzervet hozzakeverek, en imadom, husival, melle savanyuval..🤩
2022. máj. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!