Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Honnan, hogyan tanulhatnék...

Honnan, hogyan tanulhatnék meg főzni?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni főzni. Mikkel kezdjem? Vagy jól bevalt recepteskönyvet, internetes oldalt tudtok ajanlani?

Az alapok mennek.


2022. márc. 10. 22:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Ha az alapok mennek, akkor találd ki mit ennél, és keress rá receptet. Mindmegette, Nosalty oldalak. YT-on Szoki, Anzsy konyháját nézd meg.
2022. márc. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
93%
Street Kitchen, Youtube :)
2022. márc. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
87%

Illetve Szazsu, szintén Youtube…


Utolsó voltam :)

2022. márc. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én annó gyerekként baromi büszke voltam magamra, hogy el tudtam készíteni egy rántottát. Utána jött a második legegyszerűbb étel, a pörkölt. Legalábbis miután megtanultam a pörköltalap elkészítését - ami a legtöbb magyar étel alapja.

Onnantól jött minden olyan étel, aminek a pörköltalap a kiindulási pontja (csirkepaprikás, paprikás krumpli, krumplis tészta, bácskai rizses hús és gyakorlatilag minden hasonló étel).


Aztán jött a rakott krumpli, a húsleves gazdagon, a fasírt, a stefánia szelet főt tojással és tökfőzelékkel, a lasagne a muszaka a curry és még sorolhatnám.


Igazából a neten le vannak írva pontosan az adott receptek - ill. vannak videók, amiket ha az ember követ, akkor ezek alapján elkezdhet kialakulni nála egyfajta "gyakorlat" az ételkészítés terén.


A fő lényeg viszont az; legyen meg benned az elhatározás a főzéssel kapcsolatban. Ez nem azt jelenti hogy megcsinálsz egy rántottát oszt csókolom. Hanem valóban motiváljon téged az, hogy az általad készített étellel másoknak örömet okozol. Ha viszont magadnak főzöl, akkor a magad irányába.


Ha az alapok mennek - ahogy mondtad is - akkor semmi akadálya annak, hogy neki tudj kezdeni egy komolyabb ételnek.


Én azt javaslom, hogy nézegess egyenlőre recepteket, ételkészítési módokat a neten. Elsősorban olyan témában, ami téged is érdekel. Az adott receptleírások alapján pedig próbáld ezeket az ételeket elkészíteni.


Aztán ha egy bizonyos szintre eljutsz, akkor már lesznek idővel egyéni ötleteid is, amivel mindig fogsz tudni egyet csavarni az adott recepten, és belevinni valami pluszt. (Ez mind az egyéni szag, ízérzék és egyéni ízlés kérdése, nem utolsó sorban a kreativitásé - de akit a "szakácskodás" rabul ejtett, annak ez úgysem lesz akadály.)

2022. márc. 11. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Isti22 ***** válasza:
87%

Mi értesz főzés alatt? Illetve számodra mik az alapok?


Nekem az alapok jelentik a főzést :) Van kb. egy tucat egyszerű étel, amit rendszeresen elkészítettem, kezdetben receptet követve, aztán idővel megjött a magabiztosság és már megy rutinból.


De ha főzés alatt azt érted, hogy szeretnél szinte profi szakácsként funkcionálni otthon, akkor ahhoz nyilván megfelelő könyvek, YouTube-videók, konyhai felszerelés, főzőiskola kell(het).

2022. márc. 11. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A fenti jó tanácsokhoz még egy: legyen saját receptkönyved. Gyűjts, jegyzetelj, rendszerezd a tudásod. Sokkal könnyebb felidézni és finomítani a recepteket, ha tudod, hogy legutóbb mit-miért próbáltál ki, és hogy sikerült. Jó mulatást!
2022. márc. 11. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlattal lehet a legjobban megtanulni. Én a steeet kitchen recepteket nagyon szeretem, azokban még sose csalódtam. Van egy rovatuk, az instant ami pont olyanokat céloz meg akik nem tudnak főzni, de akarnak
2022. márc. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%
Legjobb Horváth Ilona szakácskönyve. Minden benne van az alapoktól kezdve. Igaz,nem modern ételek. Praktikusabb, mint a net. A könyv a kezed ügyében lehet főzés közben.
2022. márc. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha tapasztalt rokonodtól (nő, férfi - mindegy), szomszédasszonytól nem tudnád elésajátítani (akár hétvégén velük együtt főzni is), akkor a fentiekhez csatlakozva én is azt írom, hogy a tévé, internet... tele van főzőcskével.
2022. márc. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szoky videói nagyon jók, gyönyörűen elmagyaráz mindent, vannak tartalmak kezdőknek is. Ha már ezek mennek, ajánlom a Street kitchen-t és Annuskám videóit.
2022. márc. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!