Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan tanulhatnék meg sütni/f...

Hogyan tanulhatnék meg sütni/főzni a lehető leghatékonyabban? Ti, hogy kezdtétek?

Figyelt kérdés
Jelenleg 16 éves lány vagyok, nagyon alap dolgokat azért persze eltudok készíteni, szóval egy krumpli pürén nem fogok el akadni, de kicsit komolyabb ételeket is szeretnék csinálni, hogy ne mindig anyukámnak kelljen munka után a konyhában ácsorognia. Milyen ételeket ajánlatok amivel "kezdhetném"?

2021. aug. 11. 23:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%

Én nagyon szeretem a cookpadet. Letoltheto alkalmazaskent es nagyon konnyu recepteket nezni. En sokszor beirom hogy pl csirkemell vagy spagetti es ami jol nez ki es nem tunik bonyolultnak megcsinalom. Szerintem a legjobbak azok ahol lepesrol lepesre le vannak fotozva is. Illetve facebookon a receptes videok is nagyon jók.

En mai napig igy csinalom es igy is kezdtem fiatalkoromban. Barmit el tudok igy kesziteni. :)

Aranyos vagy es buszke lehetsz magadra.

2021. aug. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
17%
Probáld ki a kacsacombot ha még nem csináltad vagy mondjuk olasz spagettiket is csinálhatsz hazi hamburgert, gyrost, marhahusos babos kukoricas tortilla tekercset zoldsegekkel megtoltve amiket szerettek ( salata paradicsom + sajt stb)
2021. aug. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok recept van amirol az ember az gondolna nehez de szerintem egy jol megfogalmazott es leirt receptel ezek nagyon konnyuek. Keresgelj es probalkozz nem baj ha nem ugy sikerulnek elsore ahogy szeretned. :)
2021. aug. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%

YT-on rengeteg főzős csatorna van.

pld.: https://www.youtube.com/user/MrSzoky68/videos

2021. aug. 12. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
6%

Hát, azért érzék is kell hozzá, na meg szerencse!

Én pl hiába csinálok bármit szájbarágós recept alapján pontosan, szinte sosem lesz jó...

2021. aug. 12. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
20%

Recepteket tök felesleges megtanulni, inkább értsed meg a konyhai technológiák, technikák lényegét. Az nem gáz, ha mondjuk egy mézes-mustátos csirkéhez fel kell keresned neten a szósz arányait, de receptből biztosan nem tanulod meg, hogy hogyan kell tésztát főzni, roppanós csirkemellet készíteni vagy épp hogyan kell eltérni a recepttől.


Röviden ha recepteket tanulsz be,akkor az elején lesz nagy sikerélményed, viszont hosszú távon nem leszel képes kitörni a középszerűségből.


Keress gasztro blog/vlogokat, ahol jól megfikázzák a hagyományos ételeket, nézz külföldi videókat, ahol sushi séf ad tanácsokat, és szépen lassan jönnek majd a felismerések.

Fontos, hogy a főzés közösségi tevékenység is legyen néha. Akár családdal, vagy barátokkal, sokat lehet belőle tanulni.

2021. aug. 12. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
14%
Sosem értettem, hogy mit kell ezen tanulni. Van egy leírás, és követni kell az utasításokat. Tanulás nélkül. Minimális szövegértés kell hozzá, meg a mértékegységek ismerete.
2021. aug. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
11%
Én anyukámtól tanultam meg az alapokat. Ott lábatlankodtam mellette, láttam,miket és hogy csinál, majd elkezdtem neki segíteni. A férjem is ugyanígy tanult meg főzni. Aztán már magam próbálgattam új recepteket, és alakítottam ki a saját konyhámat. És 2 szakácskönyvet ajánlok kezdőknek: mindkettőben vannak alapdolgok is leítva a főzéshez, sütéshez a receptek előtt. Ezek: Horváth Rozi Szakácskönyv és Maria Hajková Édeskönyv. Utóbbi süteményekhez, de olyanokat is leír, milyen egy jó leveles tészta, miért kell bele zsíradék,,stb. Mindkettőben vannak nagyon hasznos olvasmányok a főzés-sütés alapjairól a recepzeken túl.
2021. aug. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

Van egy könyv: Szakácskönyv kétbalkezeseknek. Egészen szó szerint a nulláról kezdi, sőt, mínusznál, azzal indítva, hogy milyen edények kellenek egy konyhába.

Szuperül összeszedi az alapokat, nekem volt olyan kifejezés, amit a nagy és okos internetben nem, de ott megtaláltam. :)

Jó tanácsokat kaptál, a netes recepteldék szuperek, de én előtte elolvasnám ezt vagy más hasonló témájú könyvet, hogy az alap dolgok meglegyenek.

2021. aug. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 hollófernyiges ***** válasza:
22%
Most valami radikálisat javasolnék. Anyukádat nem kérhernéd meg, hogy tanítson?
2021. aug. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!