Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan tanulhatnék meg sütni/f...

Hogyan tanulhatnék meg sütni/főzni a lehető leghatékonyabban? Ti, hogy kezdtétek?

Figyelt kérdés
Jelenleg 16 éves lány vagyok, nagyon alap dolgokat azért persze eltudok készíteni, szóval egy krumpli pürén nem fogok el akadni, de kicsit komolyabb ételeket is szeretnék csinálni, hogy ne mindig anyukámnak kelljen munka után a konyhában ácsorognia. Milyen ételeket ajánlatok amivel "kezdhetném"?

2021. aug. 11. 23:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
26%
Vedd meg Horváth Ilona szakácskönyvét, jobb, mint a netes receptek. Az alapoktól kezdve minden praktika is meg van benne.
2021. aug. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem kezdetnek érdemes valami tésztás ételt készíteni, mint a bolognai. Tele van a net recepttel, egyszerű. Főzöl ki hozzá tésztát, sajt a tetejére és tádám. :) Egy fokkal bonyolultabb, hogy összekevered, jénaiba teszed, tetejére sajt és sütőbe betolod 180 fokon 20 percre kb, míg kicsit pirul a teteje, és tádám. :) Vagy írták a gyrost. Az is tök egyszerű, vagy veszel gyros fűszerkeveréket, vagy bármilyen más keveréket amit szerettek, vagy magad kutyulsz rá keveréket, és azzal beszórod a vékonyra, kisebb darabokra felszeletelt csirkemellet, serpenyőben megsütöd, sütsz ki hozzá sültkrumplit, vagy csinálsz mellé amit jónak látsz, keversz joghurtba egy fokhagymát, kis só, meg reszelsz bele uborkát, és tádám még egy ebéd kész. :)

Ezek ilyen tök egyszerű gyors ételek, ami nem vacakolós, nem túl bonyi, kb. mindig van otthon hozzá minden.

Rakott krumpli is egyszerű.

Én nem anyukámtól tanultam, mert sokat dolgozott, és csak gyorsan összedobott valamit anno, mégis isteni volt, hát én se ragaszkodok a receptekhez, de támpontnak, kiindulásnak nagyon jók. A neten sok félrevezető, gáz verzió van, főleg sütiknél agyrém, az állagokat neked kell látni, hogy elég,sok vagy kevés a folyadék a tésztához, azok figyelősebbek recept alapján. Anyud segít, ha elbizonytalanodsz. :)

2021. aug. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
33%

Először is szeretnélek megdícsérni amiért ilyen rendes gyermek vagy!

Gratulálok,és kicsit irigylem anyukádat😊


A kicsit komolyabb az mit jelent neked?

Mert ha belefér,tudnáp javasolni a búbos húsokat,dubarry azeletet,rakott ételeket,egy jó tartalmas gulyást,utána valami sütit...stb.

Bár magamból kiindulva anyukád bárminek,még egy sima lecsónak is örülne,ha az készen várná otthon munka után,és pihenhetne főzés helyett😉

2021. aug. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!