Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nem kóstolnak főzés...

Miért nem kóstolnak főzés közben az emberek?

Figyelt kérdés

A kérdés adott.

Több embertől is hallottam már, hogy nem lett finom az étele. Kolléganőm mesélte hogy annyira sós lett a csirkepaprikása, hogy alig tudták megenni, ki kellett dobni a felét. Anyósom só helyett cukrot tett a húslevesbe, mindkét eset csak a családi asztalnál evés közben derült ki.

Jómagam hosszú évek óta főzök, mégis a mai napig hosszasan kóstolgatom az ételeimet, egyszerre csak kevés fűszert teszek bele, hiszen hozzáadni lehet, elvenni már nem annyira.

Más embereket ennyire nem zavarja ha ehetetlent főz a családnak, vendégeknek? Miért ennyire igénytelenek az emberek a főztjükre? Tisztelet természetesen a kivételnek



2022. febr. 15. 15:17
1 2 3 4
 31/37 Andizsuzsi ***** válasza:
78%

"A gyerekeim eleve az én ételeimre szocializálódtak, így szeretik is őket."


Nyilván az én gyerekeim is az én főztömön nőttek fel, viszont már évek óta külön élnek, változott közben az ízlésük, illetve pl a kisebbik egészségügyi megfontolásból alig sóz. Az én anyósom kifejezetten jól főzött, igazi parasztasszony volt, akinek az élete a konyha körül forgott. Én több, mint 30 éve vezetem a saját háztartásomat, eddig nem volt panasz rá, kifejezetten szeretnek hozzánk járni vendégségbe a rokonok és barátok (a férjem is jól főz), ettől függetlenül és ezzel együtt nem gondolom, hogy a számomra tökéletes étel ne lehetne másnak sós, sótlan, túl fűszeres vagy kevésbé az.

2022. febr. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

31!

Az én gyerekeim meg itthon élnek, viszont a lányom már szokott főzni maga is, nem sokban különbözik az ízlése.

2022. febr. 17. 16:18
 33/37 anonim ***** válasza:
35%

32, Ha elköltözik, majd fog. :) Nekem sose volt bajom anyám főztjével, szerettem mindig is, és mikor magamnak kezdtem főzni, nyilván hasonlóan ment nálam is.

Aztán összemotyóztam a párommal, aki meg otthon a "falusias" zsírosabb, sósabb kajákhoz szokott - plusz szereti a csípőset, amit korábban én egyáltalán nem. Mikor összemotyóztunk, külön venni kellett delikátot, hogy ő mindent megszórt utólag, vagy sózott. Nyilván lassacskán próbáltam én is kicsit többet sózni, kicsit fűszeresebb lenni. Aztán még egy kicsit. Kicsit több bors, most egy fűszerkeverék, na legyen egy kicsit pikánsabb, jé ez nekem is ízlik... Évekről beszélek persze, de nekem is észrevétlenül változott az ízlésem, párom is hozzám idomult, megtaláltuk a közös ízlést, hogy már neki sem kell utólag a fűszer, én meg megszerettem a pikánsabb ízeket is.

Anyám... anyám meg szörnyülködik, mennyire sok fűszert használok. :D Pedig szerintem egyáltalán nem sok.

2022. febr. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, nem biztos, én örökké azt az ízt keresem, ami otthon volt, és próbálom reprodukálni :) Hát nem mindig sikerül, pedig anyukám súg.
2022. febr. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
72%

Egyetértek 31-es válasszal: "a számomra tökéletes étel ne lehetne másnak sós, sótlan, túl fűszeres vagy kevésbé az."

Ha soha semmi megjegyzést nem kaptál, az elég gyanús.

- vagy nem mernek semmit mondani, mert megsértődnél

- nem akarnak megbántani, mert tudják, hogy milyen fontos ez neked és milyen szeretettel főzöl

- nekik amúgy is mindegy lenne, nem válogatósak, akkor is ennék, ha sótlan vagy sós lenne :D Én pl. ilyen vagyok, van, hogy elfelejtek sózni és észre sem veszem.

2022. febr. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:

35!

Volt már hogy olyat mondtak hogy ők erre picit több zöldséget raktak volna vagy szaftosabbra csinálták volna, ilyesmi megjegyzéseket szoktam kapni. De a fűszerezést mindig kiemelik hogy milyen jó:)

2022. febr. 19. 10:00
 37/37 anonim ***** válasza:

Hát én agyvérzést kapnék, ha állandóan így kommentálnák a főztömet.

Kicsit engedd el a témát, más is tud főzni, más meg nem, van aki kóstol, van aki nem... Tök mindegy, nem kell ezzel foglalkozni, töltsd mással az idődet, hidd el, megéri.

2022. márc. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!