Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nem kóstolnak főzés...

Miért nem kóstolnak főzés közben az emberek?

Figyelt kérdés

A kérdés adott.

Több embertől is hallottam már, hogy nem lett finom az étele. Kolléganőm mesélte hogy annyira sós lett a csirkepaprikása, hogy alig tudták megenni, ki kellett dobni a felét. Anyósom só helyett cukrot tett a húslevesbe, mindkét eset csak a családi asztalnál evés közben derült ki.

Jómagam hosszú évek óta főzök, mégis a mai napig hosszasan kóstolgatom az ételeimet, egyszerre csak kevés fűszert teszek bele, hiszen hozzáadni lehet, elvenni már nem annyira.

Más embereket ennyire nem zavarja ha ehetetlent főz a családnak, vendégeknek? Miért ennyire igénytelenek az emberek a főztjükre? Tisztelet természetesen a kivételnek



2022. febr. 15. 15:17
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
78%
Más embereket ennyire nem zavarja ha ehetetlent főz a családnak, vendégeknek.
2022. febr. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim válasza:
3%
mert én pl nem ennék abból amiből más màr evett
2022. febr. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

2!

Mégis miért nem?

Fő a kaja, fogsz egy kanalat, belemártod, megkóstolod és rögtön el tudod dönteni, hogy mi kell még bele.

Értem én az álláspontodat, csak kicsit bugyuta dolognak tűnik ilyenmin fennakadni, mikor ezren köpik rád a nyálukat tüsszentés közben a tescoban és mindenféle génmódosított kaját viszel be nap mint nap a szervezetedbe. Hidd el, nem ezen fog múlni az egészséged ;)

2022. febr. 15. 15:26
 4/37 A kérdező kommentje:

1!

Hát igen, és ez nagyon szomorú.

Nekem amellett hogy napi tevékenység a hobbim is a sütés-főzés. Nincs is jobb, mikor azt látom, hogy az emberek szeretik az ételeimet, ízlik nekik. Úgy tűnik, mások nem ennyire igényesek

2022. febr. 15. 15:30
 5/37 anonim ***** válasza:
95%
Én két kanállal kóstolok 2-es. Egyikkel kiszedem, ráteszem a másikra, amit bekapok. Így nem kerül bele a nyálam, nem használok el minden kóstoláshoz 8 új kanalat, de nem lesz ehetetlen a kaja. Az szerintem is undorító, ha valaki a lenyalt kanalával túr vissza mindig az ételbe.
2022. febr. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
78%

Én meg kóstolok mindig mindent.

Miután kóstoltam, azonnal csap alatt pici mosogatószerrel elmosom a kóstoló kanalat, így úgymond nem eszek bele az ételbe.


A jó szakács kóstol, a még jobb már rutinból nyomja, és max főzés végén kóstolja meg az elkészült ételt.


Sosem sóztam el semmit. Levesekbe nem teszek sót ha vendég van, mert azt ízlés szerint tudja korrigálni magának.

2022. febr. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
22%

Mert van annyi rutinom, hogy enyhe sótlanságon kívül más baja az általam főzött ételnek még kóstolás nélkül sem volt soha.

A bénaságod nem igényesség, bocsi, hogy ki kell ábrándítsalak. :))))

2022. febr. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
81%

- mert úgy gondolják, hogy már rutinból megy nekik, hiszen már 1000-szer megfőzték ugyanezt az ételt

- több félét főznek és nincs idō 5 percig fújni a kanalat

- hidegen más íze van amúgy is, mint forrón

- egyszerűen elfelejtik

2022. febr. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 Andizsuzsi ***** válasza:
36%
Húslevest pl én sem kóstolgatok. Tudom, hogy adott mennyiséghez mennyi só kell. Ha véletlenül cukrot tennék bele, én is csak az asztalnál venném észre.
2022. febr. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

7!

Lehet engem bénának nevezni, de büszkén ki tudom jelenteni, hogy életem során még sosem lett sótlan egyetlen ételem sem :)

2022. febr. 15. 16:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!