Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételeket ismertek ami...

Milyen ételeket ismertek ami önmagában tökéles rizshez?

Figyelt kérdés

(Kevés kalóriás legyen)


Fogyni szeretnék és kb 100g Rizs olyan 150 kalória, ha meg van főzve.


Ehhez kellenének nekem receptek, hogy pl ilyen ragus dolog és rá lehet tenni a rizsre és úgy enni.


Pl tejszínes csirke és azt enni rizshez.



Na de most engem olyan is érdekelne főként, amihez nem feltétlen kell hús, de jöhet olyan is ami húsos.


Szóval várom az ötleteket.


2022. jan. 23. 12:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Grillezett cukkini szeletek..


Pirított gomba kakukkfűvel füszerezve


Zöldsegekkel összekeverve rizottó

2022. jan. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Én előre megpárolok répát és brokkolit (csak épp egy kicsit, ne essen szét de ne legyen nyers), aztán egy lábasban egy kis olivaolajon megdinsztelem a póréhagyma fehér részét, hozzákeverem a befűszerezett csirkemell csíkokat, amikor a hús kész hozzáadom a zöldségeket és a végén még egy konzerv zöldborsót, átmelegítem és kész is. Nem muszáj előre megpárolni a zöldségeket, én azért szoktam, mert így gyorsabb. A húst ki lehet belőle hagyni, én szeretem simán csak zöldségekkel is.

Egy másik egyszerű kedvenc, fogok egy üveg aszalt paradicsomot, annak az olaját használva megpirítom kb. az üvegben található paradicsom felét befűszerezett csirkemellcsíkokkal, a végén amikor a hús már kész hozzáadok 1-2 kanál tejfölt, elkeverem, amikor elkezd főni akkor már kész is.

2022. jan. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Curry.
2022. jan. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Leggyorsabb és legegyszerűbb (magamhoz hasonlóan lustáknak való) megoldás a lecsókonzerv. Sparban szoktam venni, egy üveg 400 ft körül van, meg van főzve, csak rá kell borítani a köretre. Virslit, kolbászt, hagymát szoktam még hozzá tenni.
2022. jan. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

Hal gyorsan atsutve kb 5 perc

Sertestarja szinten gyorsan atsutve vagy marhaszelet-naturszelet

Parolt zoldsegek izles szerint

2022. jan. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

Kimchiben sok vitamin, ízletes és diétás. Sok recept van, olcsóbbak és egyszerűbbek is


Töltött gomba, ha belül tojás, a tönk, fűszerek meg egy kis túró van, egészséges és diétás


Grill zöldség és csirke. Hurkapálcikára vagy hosszú hústűre felszúrsz csirkét, hagymát, paprikát, cukkinit, padlizsánt, amit szeretsz. Zöld fűszerrel vagy mexikói keverékkel süsd meg.


Alufóliában sült citrommal töltött kapros-zöldfűszeres hal, fokhagymás párolt spenót

2022. jan. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

kéksajt, joghurt, csirkemell

csirkapaprikás

spenót, csirke, tejszín, fokhagmya (risztejszínnel alacsony kalóriás)

tepsis füstölt sajtos csirke (csirkeszeletet tojásba forgatni, tepsire, rá pirospaprikás sajt, tojásos csirke, sajt stb. light sajt és parenyica keverékét szoktam)

2022. jan. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%
(csikrét cseréld szejtánra, tofura, gombára tetszőlegesen)
2022. jan. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

A currys rizst én bármi nélkül, ájulásig tudnám falni. :D


Csirkemellet pácolj be joghurtba, fokhagymával, majd sütőben süsd meg. Olyan puha, omlós lesz, hogy szétesik és nagyon finom.


Aztán amit én szeretek, a répát jól lepirítom. Külön a cukkinicsíkokat, külön a spenótot. Ezt belekeverem a rizsbe. Teszek a tetejére babcsírát, hogy legyen valami frissessége. A csirkemellet lepirítom. Tálákba 2 evőkanál joghurt, 1 tk. mustár, 1 evőkanál szójaszósz, pici édesítő. Ezt összekeverem és átforgatom a csirkével. A színe nem túl meggyőző, de az íze...az mindent visz!

2022. jan. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%
Rántott sajt, tartár
2022. jan. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!