Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Disznóvágáskor töltött káposzta?

Disznóvágáskor töltött káposzta?

Figyelt kérdés
Most készítem a töltött káposztát,és feltolultak bennem a régi emlékek! már nincs akit megkérdezzek, 1994 ben vágtunk utóljára disznót, már kihalt mindenki akitől kérdezhetnék! annak idején szegény anyám mindíg készített a disznótoros vacsorára töltött káposztát a friss kolbászhúsból amit épp töltöttünk a bélbe!! (az én feladatom volt felvinni a konyhába a húst ) sajnos nem emlékszem, hogy olyankor tett e bele rízst,mint ahogy általában szokott, szoktunk!, vagy az olyankor mi volt a hagyomány ? csak a szin kolbászhús keverékből készűlt! ? ti hogy szoktátok? a toros káposzta mindíg finomabb volt,ezért kérdezem.

2021. dec. 22. 17:04
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
76%

#19

Hagyd a fenébe, csak egy troll!

2021. dec. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
20. Igen, mind a háromfélébe. Mégpedig azért mert a zsemlével sokkal krémesebb állagú lesz, mint rizzsel.
2021. dec. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Felénk mindig a már befüszerezett kolbászhús és a hurkához megfözött rizs került a töltelékbe. Emellett ilyenkor nem a tüzhelyen föztük, hanem a sütöben készült, és a töltelékek közé disznókörmöt is tettünk. Meg ez soha nem lett berántva.


A zsemlés hurka meg tényleg létezik (még az Ínyesmester könyvében is megemlítik), kis kockákra vágott, kcisit megáztatott zsömle kerül bele a máshool megszokott rizs helyett

2021. dec. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
0%
18-as vagyok. Ejj.... ti lepontozók... -.- Nem kaptok hurkát! De még kolbászt sem.
2021. dec. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
0%
De mellesleg nem trollkodás. Veszek zsömlét, félbevágom és a hurka bele. Így értettem.
2021. dec. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
25. Én sem trollkodom, nyugodtan utánanézhetsz a zsemlés hurkának.
2021. dec. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
0%
Jól van, oké... De akkor is értelmetlen ez a teljes lepontozás
2021. dec. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
27. Mert te viszont elpoénkodtad
2021. dec. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Gerslit rakunk bele.De mi bem kolbaszhusból csináltuk,azt sokal később állítottuk össze.
2021. dec. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!