Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Disznóvágáskor töltött káposzta?

Disznóvágáskor töltött káposzta?

Figyelt kérdés
Most készítem a töltött káposztát,és feltolultak bennem a régi emlékek! már nincs akit megkérdezzek, 1994 ben vágtunk utóljára disznót, már kihalt mindenki akitől kérdezhetnék! annak idején szegény anyám mindíg készített a disznótoros vacsorára töltött káposztát a friss kolbászhúsból amit épp töltöttünk a bélbe!! (az én feladatom volt felvinni a konyhába a húst ) sajnos nem emlékszem, hogy olyankor tett e bele rízst,mint ahogy általában szokott, szoktunk!, vagy az olyankor mi volt a hagyomány ? csak a szin kolbászhús keverékből készűlt! ? ti hogy szoktátok? a toros káposzta mindíg finomabb volt,ezért kérdezem.

2021. dec. 22. 17:04
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
87%

A töltött káposztába kell rizs. Ahány ház, annyi szokás, én 1:2 az aránya rizs - hús, azaz 1 kiló rizshez 2 kiló hús.


A toros káposzta más étel, a zsíros hús összesütve savanyú káposztával. Nincs benne semmilyen más zöldség.

2021. dec. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
#1 akkor ez sima töltöttkáposzta volt kolbászhúsból!
2021. dec. 22. 17:16
 3/29 anonim ***** válasza:
63%
Kell bele rizs. De szerintem nem a befűzerezett, bekevert kolbászhúsból kellene készíteni. Másképp kell ízesíteni a töltött káposzta tölteléket, mint a kolbászt.
2021. dec. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Biztos kevert anyukád is a kolbászhúsba rizst. Én úgy tanultam, hogy 1 kg húshoz 25 dkg szárazon mért rizs kell.
2021. dec. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
2. Igen, disznóvágáskor mi is a bekevert kolbászhúsba tettük a rizst, és abból készült a gombócos káposzta.
2021. dec. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
#3 csak tudom, mondom én vittem oda anyámnak a bekevert kolbász húst!-csak arra nem emlékszem, hogy utána tett e bele szegény rízst! ezért vagyok kiváncsi, ki hogyan készíti készítette!
2021. dec. 22. 17:22
 7/29 anonim ***** válasza:
84%
3. Hasonlóan kell ízesíteni mindkettőt, csak az anyaghányad más.
2021. dec. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Mi még most is csinálunk,csak nekem anyukám gerslit tesz bele.
2021. dec. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Az ízesítés teljesen mellékes, (nyilván nem vaníliás cukor kell bele)

egy disznótorosnál nem egy kőbe vésett töltöttkáposzta recept a lényeg.

Jó bele a rizs, különben olyan tömörre fő belül a hús, mint amikor a sütnivaló kolbászt megsütöd.

A rizs lazít rajta. Ha nem akarsz vele sokat tökölni, akkor előre kifőzöd a rizst, (vagy legalább félpuhára, és akkor a töltelékbe keversz még egy kis vizet, hogy könnyen tudjon dagadni) Vagy ha csináltok hurkát is, akkor ahhoz amúgy is főzöl rizst, abból is vehetsz le egy kicsit.

2021. dec. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
2021. dec. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!