Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főztök még a héten karácso...

Mit főztök még a héten karácsony előtt?

Figyelt kérdés
A karácsonyi menüt is leirhatjátok
2021. dec. 20. 14:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Mogyorós hókifli, bejgli ami a hégen készül és karácsonytól esszük.(mézeskalácsot kaptunk ajiba, azt igy nem sütünk). Illetve csokis keksz msg sajtos pogi de azt azért mert megyünk különböző társaságokba ünnepelni és hogy vigyünk rágcsálnivaoót, ami nem chips.

Karácsonyra betűzdeljük szalonnával bepácoljuk a pulykát fokhagymás tejbe, és aznap frissen sütjük naranccsal meg almával. Mellé mirelit krokett lesz és házi áfonya meg szederlekvár.

Desszertnek bejgli.


Máskor se szokott sokkal több lenni, de idén direkr figyelünk hogy a szressz és a konyha helyett inkább család legyen meg társasjáték

2021. dec. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

Főzni? Húslevest biztosan. Remélem kocsonyát is, mert bár tegnap ettem, de nagyon jól esett.

Szerintem rántott husit, krumplipürét. Vagy mondjuk a pulykát is szeretjük. Amit mindenki szeret.

Sütök mellé szerdán mézeskalácsot, pénteken csinálok egy tiramisut is.

2021. dec. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%

Olasz tésztás kajákat. Spagetti, tagliatelle ilyen szósszal, olyan szósszal (ma tejszínesen, holnap paradicsomosan), ma csirkemellel, holnap darálthússal...Szerintem mivel még van 3 nap, 1 főzelék is becsúszik.

24-étől január 1-jéig meg úgyis lesz annyi kaja a halászlétől a vadason át a gesztenyés pulykáig, hogy bele is fulladunk a húsba, hatalmas a család, vidékről is jönnek (mindenki minimum 2x oltott (akiket várunk: egyikük Szputnyikkal kétszeresen, másikuk Pfizerrel kétszeresen oltott, mi - a fogadók - 3x os Pfizer oltottak vagyunk.)

2021. dec. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

Olaszos kajákat .

De tegnap mézeskalács sütötünk lányomnak de héten még vaníliás kiflit is sütök ,meg fenyőfa alakú piskótát amit ki diszitünk.

2021. dec. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%
Nem igazán tervezek semmit, azt sem tudom még, hogy karácsonykor mit eszünk
2021. dec. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap paradicsomos húsgombóc volt, ma zöldborsóleves húsos karajcsonttal és almás palacsinta.

Holnap resztelt csirkemáj, krumpli uborka

Szerdán rakott krumpli

Csütörtökön paradicsomleves és krumplis tészta


...vagy én nem értem a kérdést és a karácsonyra előfőzést/sütést kellett volna leírni?

2021. dec. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nem 6-os pont így értettem :)

Én egyelőre holnap még a maradék tejszínes meggyleves melle egy kis krumplis tésztát tervezek majd savanyú káposztával. Szerdán talán spenót lesz főtt tojással. Csütörtökön sült hurka.

Tegnap sütöttem meggyes-mákos beiglit, lehet holnap kis kosárkást csinálok. Próbálok előre sütni, de nem tudom van-e előre értelme, mert lehet hamarabb elfogy minthogy karácsony legyen :)

2021. dec. 20. 18:01
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

Egyáltalán nem kekeckedésből írom, de

6. Minden nap krumpli?

7. Tejszínes után nem jó a savanyú káposzta

de ti tudjátok, hogy mit szerettek.

2021. dec. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

#8

Igazad lenne, de mi nem krumplit eszünk krumplival, hanem valamihez esszük. Részben mert eszméletlenül finom krumplink van, másrészt a rizst csak én szeretem a családban, de én sem annyira mint a krumplit.:)

Egyébként a resztelt máj krumplival az igazi, nem fogom tésztával készíteni, különben is a máj a lényeg.

A krumplis tésztában az összesben van 3 szem krumpli, nem hiszem, hogy gondot okozna.

A rakott krumpli meg rakott krumpli, szeretjük.

Egyébként mi hagyományos konyhát viszünk, mégis makkegészségesek vagyunk mindnyájan és nem vagyunk elhízva egy dekát sem.


És bár a tejszínes meg káposztás nem én vagyok, de ők nem a gyümölcsleveshez eszik a savanyú káposztát, hanem a tésztához és nem mindenki fossa össze a világot, ha esetleg egyeseknél ez elő is fordul.

2021. dec. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

9. Nálad az unalmas menüre próbáltam utalni.

A másik esetben is világos, hogy nem a leveshez eszik a káposztát.

Nálunk teljesen elképzelhetetlen, hogy minden nap legyen krumpli, lehetne az akármilyen finom is. De mindenki úgy főz, ahogy akar.

2021. dec. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!