Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyedül élők, mit főztök...

Egyedül élők, mit főztök magatoknak karácsonykor?

Figyelt kérdés
Most még nem is lehet menni látogatóba családhoz, mert a tvben is az megy, hogy most tetőzik a negyedik hullám...
2021. dec. 16. 09:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%

csinálsz egy tesztet, és ha negatív akkor mehetsz

ennyike

2021. dec. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Miért ne lehetne menni? Mi is megyünk a családhoz, mindenki be van oltva. Ha durván elszabadul a pokol, csináltatunk egy tesztet is.


Amúgy egymagamra lazacot sütnék, valami zöldségkörettel.

2021. dec. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%
hogyne lehetne menni. ki fog megallitani?
2021. dec. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

Ezért nincs tévém. Túl sok badarsággal lenne tele a fejem. Mi is megyünk családhoz, de nyilván nem 20 fős nagy ebédet csinálunk, csak egy kisebbet. Heten leszünk szűk családi körben. Nyugodtan mehetsz, ha nincsenek tüneteitek. Ha pedig nagyon aggódtok, akkor kérjetek tesztet.

(Tetőzik a járvány de moziba beülhetek 2 órán keresztül rágcsálni valamit vagy bevásárlóközpontban játszhatok heringpartit. Nem ezen fog múlni és szűk családi körben miért ne tölthetnétek el a karácsonyt?)

2021. dec. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Valojaban barmit tudnek fozni es sutni is, mert altalaban mindenhez van itthon alapanyag ... de megmondom oszinten ... egy emberre nem erdemes nagy cirkuszt csinalni. Nem is fogok. Pont ugyanolyan lesz mint maskor, majd eszem valami finomat de ehhez nem kell Karacsony, en a sima hetkoznapokon is finomakat eszem :)

Amugy lehet, hogy valami sutit azert fogok csinalni ... mar csak az illata miatt is, pedig nem vagyok tul edes szaju.


Vendegsegbe biztos megyek, tehat azokon a napokon sem kell tul sokat a konyhan tornom a fejem es kirandulni is szoktam ilyenkor - beulok valami helyi etterembe es eszem valami kulonlegeset :)


Szaz szonak is egy a vege ... csaladosoknal biztos ertheto, hogy napokig feszulnek a konyhaban ... egyedul ez egy kicsit konyebb :)

2021. dec. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én egyedül élek, mégis imádom a karácsonyt.:)

Minden velejárójával megadom a módját, a házat és az 1,8 méteres fámat feldíszítem,m,ár reggeltől mennek háttérben halkan a karácsonyi zenék.

Finomakat főzök - a halat nem szeretem - így aztán készítek hidegtálat pár IGAZI kaszinótojással, sonka és sajttekercsekkel, franciasalátát. Sütök pár szelet húst, különböző módon és elkészítem másnapra a sült libacombot vele sült krumplival és dinsztelt lila káposztával. Veszek a Félegyházi pékségnél egy diós és egy mákos bejglit, lesz gesztenyepüré, egzotikus gyümölcsök és ezzel a desszert el is van intézve.

Töltött káposztát a 2 ünnep között csinálok, nekem az nem ünnepi kaja, sokszor készítem év közben.

Előre csinálom a tojáslikőrt, hogy összeérjen és szenteste napján majd a jó fűszeres forralt bort, hogy majd amikor átjön az öribarinőm, aki szintén egyedül él, legyen mit iszogatnunk. De ha nem jönne, akkor is elfogyna!:)

2021. dec. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Csak mert hiába az oltás. Szomszéd így kapta el a vírust, az egész családon átment mindenki oltva van és a férje meghalt.
2021. dec. 16. 17:43
 8/15 A kérdező kommentje:
Sajnos a szüleim már nem élnek, azt a 2 idősebb rokont is féltem.
2021. dec. 16. 17:44
 9/15 anonim ***** válasza:
76%
#6 ez annyira jol hangzik, lehet en is meglatogatlak ;)
2021. dec. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen, a 6-os nagyon jókat írt :)
2021. dec. 16. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!