Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Általában mit esztek?

Molnarmarcell21 kérdése:

Általában mit esztek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezer hasonló kérdés volt, de most nem arra vagyok kíváncsi, hogy ma mit fogtok főzni, hanem hogy jellemzően milyen ételeket készítetek?

Magyaros? Gyors? Olaszos?

Melyek a leggyakoribb fogások?

Mi az a hagyományos külföldi étel, amit gyakran készítetek?


2021. szept. 29. 09:12
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Általában magyaros ételek vannak, de párom néha csinál pizzát,quesadillát is.
2021. szept. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Én is magyarosan főzök, de néha szoktam kínai pirított tesztát szezámmagos csirkével, pizzát, gyrost, lasagne-t, stb.

Amúgy az utóbbi időben "hobbim" lett, hogy elkészítem azokat az ételeket, süteményeket, amiket utoljára a dédnagymamám és a nagymamám csináltak, míg éltek. Jó dolog rájuk így is emlékezni. :)

2021. szept. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Mikor milyet.
2021. szept. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Magyaros konyha van nálunk, de elég erősen zsírszegényen, de változatosan. Nincs minden héten pörkölt például.

Én technikákat szoktam még átvenni más konyhákból, pl. pár hónapja kezdtem a lassú sütést, hát a férjem odavan az olyan húsokért.

Sokszor van főzelék, például az elmúlt hetek kajái a következők voltak:

Szabolcsi töltött káposzta

Zöldbabfőzelék fasírttal

Húsleves grízgaluskával

Paprikás krumpli

Babfőzelék debreceni párossal

Tarhonyás hús

Pizza (saját tészta, saját szósz)

Bolognai raguval töltött bagett

Hortobágyi palacsinta

Cukkinis lapcsánka sajttal, tejföllel

Zöldséges rizottó

Sóskafőzelék főtt tojással

Krumplifőzelék fokhagymás tarjával

Provánszi csirkecomb steakburgonyával

2021. szept. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Aránylag kevés magyaros ételt, de rengeteg mindenfélét, nincs konkrét favorit. Néha olaszols, néha indiai, néha kínai/japán vagy indonéz, esetleg német, angol, francia, spanyol, meg sokszor kombinálok eltérö alapanyagokat, elkészítési módokat hangulat szerint.
2021. szept. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
7%
Nem fozok magamra, leginkabb kutyakajat eszem. Kutyanak maskeppen kell fozni mert egy csomo mindent nem ehet es a fuszerezes is hanyagolhato, ezert aztan nalunk az alapanyagok valtozarossaga es bosege adja az etel izet. Nem eszunk rizst es tesztat, csak hust es zoldsegeket.
2021. szept. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
Pékcuccokat, édességeket, 1-2 hetente valamilyen csirkemellet
2021. szept. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Magyaros ételek többnyire zsírszegényen. De majdnem minden héten van csirkepörkölt a család kedvence.

Sok extra zöldséges levest, főzeléket csinálok. Magyaros ízeket szeretjük, így én használok cukrot, lisztet is.


Egy szabály van, minden nap kell zöldséget, gyümölcsöt enni.

2021. szept. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Altalaban magyarost, de szoktam csinalni kinait (gong bao), gorogot (gyros), mexikoit (chilis bab), szlovakot (sztrapacska), olaszt (spagetti), indiait (currys csirke) most kovetkezoleg az arab konyhat szeretnem kiprobalni😊
2021. szept. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!