Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nagyon nem tudok főzni....

Nagyon nem tudok főzni. Hogyan tanulhatok meg?

Figyelt kérdés
Sokszor borzalmasan érzem magam, mert még egy nagyon alap ételt sem tudok megfőzni. (krumplipüré vagy hasonlók) Ez a feladat így teljesen a páromra hárul. Hogyan tanulhatok meg főzni? (Legalább az alapokat)

2021. jún. 1. 12:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Nézzél tv paprika, food network, tv2séf, és egyéb csatornákat, vagy a youtube-on millió videó van...
2021. jún. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Vannak receptoldalak, ahol jó részletesen le van írva a folyamat, minden lépésnél lefényképezve. Pl. cookpad.
2021. jún. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Nálam is ez volt a helyzet, anyukám kiskoromban meghalt, apukám nem volt egy konyhaművész, sokszor hideg kaja volt, vagy rendeltünk, mirelit dolgok, stb. Aztán amikor elköltöztem, muszáj volt a saját lábamra állnom önállóan, és mivel nem akartam vagyonokat költeni rendelt kajára, ezért elkezdtem főzőcskézni, hát, több-kevesebb sikerrel... nekem egyébként a StreetKitchen receptjei váltak be legjobban, azokat pontosan követve mindig sikerélményem volt, és így megszerettem a főzést. Nem mondom, hogy most konyhatündér lennék, de egyre jobban megy, szívesen kísérletezgetek az ízekkel. Nézz a tévében főzőműsorokat, a cookpad oldal is nagyon jó, ahogy feljebb írta egy kommentelő, és youtube-on is sok csatorna van kezdőknek is, pl. Szoky konyhája.
2021. jún. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Olyan nincs, hogy valaki nem tud főzni. Keresel egy szimpi, nem túl bonyolult receptet és végigköveted. Közben sokszor kóstolsz, így nem esel abba a hibába, hogy ízetlen vagy túl fűszeres lesz.
2021. jún. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Közhelyesen hangzik, de igaz, hogy egyszerűen kiválasztasz egy receptet. Lehetőleg olyat, ahol látod, hogy részletes leírás van, nem csak a hozzávalókat büfögték oda. Ha nem értesz valamilyen konyhai “szakszót”, nyugodtan nézz utána, mit jelent, videókat is találsz ma már, de kezdetben inkább olyan recepteket keress, amik mellőzik ezeket, pl nem azt írják, hogy habard be ezt meg azt, hanem egy konkrét folyamatot látsz leírva. Mindmegette, Nosalty pl csomó jót vonultat fel, onnan sokat sikerült már nekem is megcsinálnom, pedig én se vagyok nagy tehetség. Válassz olyat, amire könnyű besorolást írnak. Kövesd az utasításokat. Ijesztőnek tűnik meg biztos azt gondolod, ez neked lehetetlen, de hidd el, a legtöbb embernek sikerülnek az egyszerű ételek. Én is azt gondoltam, hogy úgyis elrontok majd mindent, egy-két dolog valóban nem is jött össze, de csak gyakorlással lehet fejlődni. Ha nem sikerül elsőre, hát majd megy másodszorra vagy harmadszorra. A lényeg, hogy ne add fel.
2021. jún. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Van az a mondás, hogy "aki olvasni tud, az főzni is tud". :)
2021. jún. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Ha a párod főz akkor készítsd elő az alapanyagokat és mosogass el utána. Az nagy segítség
2021. jún. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

Turelem, gyakorlat teszi a mestert. Senkinek nem sikerulnek elsore jol, sot, a palacsinta pl tipik olyan h abban az elso mindig proba. Neha a 2. is😅

Kezdd egyszerubben, kerdezz a parodtol,hogy mit miert ugy csinal,ahogy,mutassa meg neked is.

2021. jún. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Vagy a netről, vagy például pont ilyen helyzetekre vannak a street kitchen instant receptek. És igazából sok gyakorlással belejön az ember.

A másik dolog, hogy a párodat lesed főzés közben és kérsz feladatot. Eleinte csak hagymát fogsz pucolni, utána tésztát főzni, később zöldségeket aprítani és észre sem veszed, amikor már egyedül megfőzöl egyszerűbb kajákat (pl egy krumplipüré sült hússal)

Egy harmadik hibrid lehetőség, hogy keresel valami receptet, és megpróbálod nagyon pontosan követni. Ha meg valami félresikerül, megkérdezel olyat aki tud főzni, hogy mi lehetett a gáz. És ebből is sokat lehet tnaulni. Nekem a bátyám kicsit későn repült ki, kb 2 éve a családi fészekből. Anyukánknak nem mer, de nekem szokott írni, hogy pl a tészta miért ízetlen és kiderült, hogy nem sózta meg a főzővizet. Egyszer kevesebbszer ír, szép lassan megtanulja. Igazából rá van kényszerítve, mert mégse jó minden nap pizzát rendleni, mint ahogy eredetileg tervezte.

2021. jún. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
41%

Gyakorlással, bmeg... Beütöd a keresőbe, hogy krumplipüré recept és követed az utasításokat. Hatalmas feladat.


Nincs olyan, aki nem tud főzni, csak lusta emberek vannak.

2021. jún. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!