Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan tanulhatok meg főzni?

Hogyan tanulhatok meg főzni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én egy 16 éves fiú vagyok és bár nem látszik meg rajtam, de imádok enni és új kajákat kipróbálni. Mindig anyát kértem meg, hogy csináljon ezt meg azt, próbálja ki a különböző ételeket amiket neten látok, viszont erre nincs ideje és már kedve se hozzá. Nekem lenne rá időm és kedvem is lenne de az a probléma, hogy egy pudingot sem tudok csomómentesen megcsinálni.. Arra gondoltam, hogy valahogy megtanulok főzni és akkor megcsinálhatom magamnak az új ételeket, desszerteket. Abban kérném a segítségeteket, hogy mivel kellene kezdenem a sütést és a főzést? Illetve biztos vannak ilyen alapok, praktikák amiket érdemes tudni mielőtt nekikezdek. Nem bánnám, ha ezeket is elárulnátok nekem. :D Köszönöm előre is a segítséget!

2017. máj. 12. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Az a filozófiám, hogyha tudsz olvasni, főzni is tudsz.

Érzék is kell hozzá, de leginkább sok gyakorlás.

Horváth Ilona szakácskönyvét ajánlom, az szerintem egy magyar háztartásban elengedhetetlen szakácskönyv, mert nemcsak az alapreceptek vannak benne, hanem nagyon sok praktika is.

2017. máj. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sokat segít a tanulásban, ha elöször eldöntöd, mit akarsz elkészíteni (pl. pudding), beadod a you tube-ba és az ottani videókat végignézed, akkor látod, hoyg csinálják és neked is egyszerübb, mint csak olvasni egy receptet.


IDövel egyre több mindennel tisztában leszel (kifejezések, eljárások) és akkortól az olvasott receptekkel sem lesz baj.

2017. máj. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sokat segít, ha eleinte csak anyukádnak segítesz a konyhában, sok dolgot el tudsz lesni tőle (és valószínűleg örülni fog neki édesanyád). Gondolok itt különböző praktikákra, alapokra, sőt, konkrét ételek elkészítésére is.

Az első válaszolóval teljesen egyetértek abban, hogy aki tud olvasni, annak megy a főzés is. Sőt, ha videós recepteket nézel (a fb tele van velük), még annyira olvasni sem kell :D Viccet félretéve, ott a nosalty, a mindmegette.hu, meg egy csomó webes szakácskönyv, ha nem akarsz könyvet venni. A Horváth Ilona-féle tényleg jó alapot ad, bár vannak teljesen analfabétáknak készül szakácskönyvek is, találkoztam már olyannal, amiben még a fakanál is illusztrálva volt, és le volt írva, mire használható....

Na, szóval a lényeg (tapasztalatból mondom): megnyitsz egy receptet, és követed az utasításait. Ha anyukád/nagymamád a közelben van, és meg tudod kérni néha, hogy segítsen, az nem rossz, sőt, kifejezetten jó. (nekem hasonló "módszerrel" lett az első saját alkotásom a házi kijevi csirkegolyó...és még jó is volt!)

19L

ui. ha csomós a puding, akkor nem keverted el rendesen, mielőtt feltetted főni :)

2017. máj. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeket! :D Anyának szoktam segíteni, de komolyabb dolgokat nem merek elvállalni. Pl. múltkor megpróbáltam a palacsintát feldobni és hát.. nem igazán sikerült. :D De nem adom fel. Egyébként szoktam nézni fb-n a Nosalty-t illetve angolul a Tasty-t is.
2017. máj. 12. 22:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Gyakorolni kell, sokat! Főleg a palacsintadobálást :D még egy jó tanács: Először mindig kis adagot próbálj csinálni, hogy ha nem sikerül, ne legyen fölös pénz/étel kidobás, plusz kisebb a lelkifurka szerintem, amiatt hogy nem jött össze. És ha valami nem sikerül tényleg nem szabad feladni, hogy áhh én nem tudok főzni. Gyakorlat teszi a mestert 😉
2017. máj. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Erre nem is gondoltam volna, hogy kisebb adaggal próbálkozzak. :D
2017. máj. 13. 10:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!