Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a jó tojásos nokedli titka?

Mi a jó tojásos nokedli titka?

Figyelt kérdés
Maga a nokedli az megy, valamit a tojással cseszhetek el de mit ?

2021. máj. 19. 19:06
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
35%
Mondtam hogy hagyd már őket Kérdező.Néha az én szüleim is használtak pedig ők tudtak főzni mivel az ő idejükben még nem volt divat ez a nem főzünk hanem inkább rendelgetünk dolog.
2021. máj. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:
31 Csak durva, hogy mindenki ennyire fennakad rajta pedig szeirntme mindenki anyukája vagy nagymamája használta. Ez olyan minthogy anno mondtàk a zsír rossz a napraforgóolaj az egészséges...most meg épp az olívaolaj amit mondanak minden mást divat szidni.
2021. máj. 20. 16:33
 33/35 anonim ***** válasza:
60%
Persze,igaz.Akkor is hagyd rá.Írjon mindenki amit akar.Én zsírral főzök és olíva olajat salátákhoz használok,ennyi.Napraforgót utálom mert befájdul tőle a gyomrom.Ez egyéni ki mit használ
2021. máj. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
69%

29: és emiatt aztán minden ételük tökugyanolyan ízű....


30: semmi köze a trendhez!


Már nagyanyám is szidta ezeket a műanyag ízpótlékokat. Pedig neki még fogalma se volt, hogy mi az a nátrium glutamát meg aromák meg színezékek....

2021. máj. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim válasza:
46%

Itt nem a Delikát vagy só használatan mulik a dolog!

Fölöslegesen kattogtok ezen! Ahány ház, annyi szokás és annyi izesités!

A kérdező maga a technikát rontja el és ebben kér segitséget.

Szóval.. atól függ mennyi lisztböl csinálod a nokedlit és ehez mennyi tojást használsz. Én a nokedlit 0,5 kg lisztböl készitem és ehez kb 6-7 tojást szoktam felverni. Amikor a nokedli kész,előveszel egy serpenyőt beleteszed a nokedlit, es kb. 1-2 ek. vajat teszel rá és pár percig piritod. Amikor már forró a nokedli, a vaj szépen elolvadt és bevonta akkor ráöntöd a tojásokat és innentöl kb. 5 percig alacsony hőfokon kevergeted. A tojás igy befogja vonni és finom krémes lesz.

Amikor kész, fejes salátával tálalod. Mi szeretjük a saláta levével picit meglocsolni. Ez is izlés kérdése mint a delikát. :D

Sok sikert kedves kérdezö! :)

2021. máj. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!