Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Férjem nem eszik zöldségeket....

Férjem nem eszik zöldségeket. Milyen ételeket csináljak amivel sikerülne megszerettetni vele a zöldséget, salátákat?

Figyelt kérdés
2021. máj. 3. 20:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
79%

Görög saláta, tzatziki, cézár saláta, waldorf saláta...


Édességnek répatorta. 😁

2021. máj. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
79%
Csinálj rántott húst valami körettel amit szeret, és ezek mellé még rántott karfiolt. Így akkor is finomat fog enni, ha a karfiol nem ízlik, de legalább meg is kóstolja és kiderül hogy tetszik-e neki.
2021. máj. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
83%
Francia saláta meg öntetes saláták. Apukám ezeket eszi meg csak. Vagy tócsniba répa, cukkíni
2021. máj. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Babgulyást, kínai zöldséges tésztát, chilis babot, zöldséges rizst, cukkini-gombás húst, lecsós húst, rántott, grillezett zöldséget, baconbe tekert spárgát.. Lehet szépen ezekkel araszolni a sáláták felé, hátha eszi nyersen is. Szalonnasütéskor se eszik sült hagymát, uborkát, paradicsomot a kenyérhez?
2021. máj. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
A kedvenc salátám bébispenót, paradicsom, körte, dió, gorgonzolával pirított kenyérkockák, málnaecet.
2021. máj. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Kenyérhez nem eszik zöldséget.. az öntetekkel meg bajban vagyok, a legtöbbet utálja. A majonézt, ecetet ki nem állhatja.. az olivaolaj, tejfölös öntetekkel elvileg rendben van.. (Tudom tudom eléggé válogatós...)
2021. máj. 3. 22:08
 7/27 anonim ***** válasza:
68%
Egy jó lasagne mindent megold, a benne lévő paradicsomszósz, hagyma, zeller, és sárgarépa azért elég zöldség kezdésképp. Vagy csempészhetsz a pizza paradicsomos alapjára pár vékony karika paradicsomot. De a legjobb az lenne, ha beszélnél vele, és önmagától tenne egy próbát. Nem kell egyből salátát elé tolni, lehet kezdeni rántott hagymakarikával, vagy egy jó kis rostélyossal is.
2021. máj. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
A lasagnét természetesen imádja, meg a pizzát is. Pizzán megeszi a paradicsomot, meg amúgy a hamburgerben is. De nehéz ezekhez képest új ételt kitalálni, amiben nem csak egy kis falat zöldség van :)
2021. máj. 3. 22:16
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tzatziki, citrusos öntet, sima olíva olajos, fokhagymás tejföl, tejszínes, gombás, petrezselymes, snidlinges, sőt. Málnát, ha áttörsz szűrőn, olivaolajjal hígítod (balzsamecettel kellene) , aztán azzal meglocsolsz rukkolát, madársalátát,dobálsz bele sajtot, csirkemell kockát...
2021. máj. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
17%

A hatodik hozzászólás alapján én simán elvenném feleségül, ha nő lenne. Én is utálom amiket írtál, csak én azért annyira nem állok hadilábon a zöldségekkel.


Többen írták egyébként a tzatzikit, amibe rengeteg uborka elfér, és egyáltalán nem érezhető ki az íze ha jól csinálod. Az egy jó húsos gyrosba tökéletes, pláne egy kis citromos lilahagymával (a citrom elveszi a hagyma jellegzetes ízét, de nem bántja a benne lévő tápanyagokat és vitaminokat).


És ha már citrom, akkor inkább ehhez próbáld hozzászoktatni később is. Enyhébb az íze, épp úgy illik rengeteg fogáshoz, és nem pusztul ki tőle az ember szaglószerve.

2021. máj. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!