Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ételek, amik otthon elkészítve...

Ételek, amik otthon elkészítve olcsóbbak és egészségesebbek mint a bolti verzió?

Figyelt kérdés

Vannak olyan ételek amiket készen meg lehet vásárolni a boltban, de ti inkább otthon készítitek el mert így olcsóbb és/vagy egészségesebb? Ha van, akkor leírnátok hogy hogyan csináljátok?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. ápr. 22. 19:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
74%

10-es: a pékárukból nem KILOPNAK bármit is, hanem egy csomó adalékot tesznek bele pluszban.

Otthon ugyan elvileg el lehet ezeket is készíteni, de nem könnyü, sok idö éssok plusz munka, emellett jóval drágább, mint a bolti, föleg, ha az energiát is beleszámolod.

Ezért okosabb egy normális pékséget keresni, ahol rendes alapanyagokat és csak azokat használják!

2021. ápr. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
74%
A bake rolls! Azt venni szoktam! Otthon nem tudom úgy reprodukálni.
2021. ápr. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
25%

Én a pékárut, ha megkívánom otthon sütök inkább. Jó minőségű lisztet, teljes kiőrlésű lisztet használok, sztéviát cukor helyett teszek hozzá. Amikor kihűlt lefagyasztom a többségét és annyit veszek elő, amennyit megeszem.

Nem tudom miért tartják a kelttésztát hosszadalmasnak. Mármint összeállítod a tésztát és 1-1,5 órára otthagyod, csinálod a dolgod és elég később foglalkozni vele. Olyan is volt, hogy zárható dobozban betettem a hűtőbe és másnap sütöttem ki. Nem kell ezt olyan komolyan venni.

2021. ápr. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!