Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért ragad a piskótám alja?

Miért ragad a piskótám alja?

Figyelt kérdés
Piskóta tekercset sütöttem,kakaósat. Mit rontok el hogy ragad az alja? Alig bírtam feltekerni. Túl sok benne a cukor? 6 e.k. cukrot írt és ugyanennyi liszet,tojást. Ja és porcukrot tettem bele,nem kristályt,hátha akkor jobb lesz,mert már jártam így. Tanácsokat szeretnék kérni.
2021. febr. 20. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Recept jó lenne - nem mindegy, mennyi a többi apalanyag, csak a cukor mennyisége nem jelent semmit, hogyan sütöd, milyen höfokon ´, mennyi ideig, használsz-e sütöpapírt, stb.
2021. febr. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Szórd meg liszttel a tetejét ha megsül akkor nem ragad.
2021. febr. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2-es: a piskóta ALJA ragad, ezen nem segít, ha a TETEJÉT belisztezi a kérdezö!!!!!
2021. febr. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
Igen de a sütőpapírról a lisztes felére borítod.Lehúzod a sütőpapírt megkened lekvár,krém stb és feltekered.Így a teteje lesz az alja és nem ragad.
2021. febr. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mennyi ideig keveritek a sárgáját a cukorral? Mert mamám szerint az a baj hogy nem keverem minimum egy órát. Hogy elolvadjon a cukor.
2021. febr. 21. 12:14
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szoktam a sárgájába cukrot tenni, hanem felverem a habot, hozzáadom az összes cukrot, majd egyenként belekeverem a tojássárgájákat. Ezután óvatosan beledolgozom a lisztet és sütöm.

Nem keverem órákig, kb 15 perc alatt megvan, pedig nem géppel verem a habot, hanem kézi habverövel

2021. febr. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ma a második adagot sütöttem, és ha lehet ez még jobban ráragadt a sütőpapírra. Kristálycukorral készítettem.
2021. febr. 21. 19:25
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a sütöpapír rossz! Van, amelyiknél nem mindegy, melyik oldalát használod, meg van, ami nem ér semmit. Én sok éve aldisat használok, az eddig mindig rendben volt.
2021. febr. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, ez is megfordult a fejemben már.
2021. febr. 22. 06:16

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!