Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nem vagyok képes “mérték...

Miért nem vagyok képes “mértéket tartani” sütésnél/ főzésnél a sóval?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Bármit megtudok főzni és sütni, de tényleg, és jól is sikerülne. Viszont egy problémám van, mégpedig a só. Bármilyen más fűszert jól tudok használni, de a só az valami szörnyű. Képtelen vagyok arra, hogy jól eltaláljam. Én egyébként is sósabban eszek mindent, de főzés közben néha ehetetlenül elsózom. Tudtok erre valami praktikus ötletet, hogy mivel tudnám ezt a sózást “megtanulni”.
2021. febr. 13. 09:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%

Nincs erre praktika.Néha én is elsózom az ételt.Próbálj keveset beletenni mert utólag sózhatsz még de elvenni nem tudsz a sóból.

Szerelmes vagy biztos azért sózod el az ételt😁😁

2021. febr. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindent elsózol és nem csak magadnak főzöl, akkor állj le a sózással; amikor te még sótlannak érzed. Sózni a tányérodon is tudsz, ha neked nem elég.

Erre nem lehet más, általános tippet adni, mert minden étel, minden mennyiség és minden só más.

2021. febr. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

Nekem jól bevált, hogy 1 liternyi élelmiszerhez egy csapott teáskanál sót teszek, akkor is, ha sótlannak érzem fözés közben.

Ez arra elég, hogy meglegyen az alapíze, utánsózni lehet.

A liternyi alapanyagot meg úgy mérem ki, hogy ekkora tálat veszek, ebbe teszem az elökészített hozzávalókat.

2021. febr. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már említették itt előttem, ahány só, annyiféleképpen sós...


Tegyél feleannyit bele, mint amennyit gondolnál, és fokozatosan ízesítsd, ha nem tartod eléggé sósnak. Mindig csak egy-két csipetnyivel...

2021. febr. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor főzöl és már sóztad az ételt, de úgy érzed sótlan és még tennél bele, akkor azt már ne tedd bele. Ennyi!
2021. febr. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A lányom hasonló problémával küzdött, amíg sok éve véletlenül asztali sót nem vett. Akkor dühös volt magára, amiért megvette a legolcsóbb szar sót, de azóta csak olyat használ. Kevésbé sós, magasabb az ásványianyag tartalma, és a durvább só szemcsék miatt könyebb vele dolgozni, nem folyik ki az ujjai között. Egy ideje már én is ezt használom, nekem is teljesen bevált.
2021. febr. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én praktikám a kiskanállal kóstolás, de nem amíg még meleg az étel, hanem ráteszek a kanálra, és várok 1-2 percet, hogy kihűljön. Kihűlve sokkal jobban érezni az ízét, sósságát szerintem, ha iszol előtte egy korty vizet, az is segíthet.
2021. febr. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kóstoltass mással.

Bármit főzöl, ahogy fő el a leve, sűrűbb lesz és intenzívebb az íze. Ezért kóstolni csak akkor szabad, ha már annyi folyadék van az ételben amennyi a végén lesz.

Hidegen kóstold, akkor is jobban érzed.


Én úgy szoktam hogy egy evőkanállal egy kis felespohárba vagy hasonlóba teszek, így legalább higienikus nem nyálazom össze a kaját, másrészt mikor ugy kóstolom jobban átjön az íze.

2021. febr. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Kiskanállal merem a sot, nem kézzel, tengeri sót hasznalok.

2. Folyamatos kostolgatas, majd raerzel.

2021. febr. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne sózd meg egynél többször, és akkor is csak annyit rakjál bele, hogy sótlannak érezd. Utólag még tudod pótolni a tányérban ha nagyon akarod.
2021. febr. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!