Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy lehet a kenyértésztát...

Hogy lehet a kenyértésztát lazábbá tenni?

Figyelt kérdés

Kenyérsütőgépben sütöm és a friss kenyér nagyon finom.De már másnap keményedik (nem szárad) és valahogy olyan "tömör" az egész.Az ízével nincs baj és már meg szoktuk,de az állaga nem tetszik.Sütőport fél zacsival teszek bele.

Mi lazítaná fel a tésztát úgy ahogy a bolti kenyér van ?

Teszek bele:víz,liszt,só olaj,élesztő,sütőpor.


2008. nov. 30. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Mi is tököltünk sokat mire kikísérleteztük. Kenyérhez való adalékos lisztet vegyél, kb 220 ft, abban van térfogatnövelő is és élesztőt használj egy csomaggal ne sütőport. Nekünk így sikerült jól.
2008. nov. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ahogy az előző írta, sütőpor helyett használj élesztőt, és egy késhegynyi szódabikarbónát.
2008. nov. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tehát a fél csomag sütőpor helyett is élesztőt?Akkor 1.5 csomag élesztőt kell beleraknom.Nem sok ez?

Azt hittem a sütőpor lazítja a tésztát?

Egyébként ha úgy csinálnám ahogy az első válaszoló tanácsolta nem érné meg kenyeret sütni. (Így se nagyon)

2008. nov. 30. 15:24
 4/8 A kérdező kommentje:
A szódabikarbóna az mit tesz a tésztával ?
2008. nov. 30. 15:25
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A szódabikarbóna lágyítja könnyebbé teszi a tészta állagát, valamit a bablevesbe, babgulyásba is szoktam tenni egy picit mert hamarabb megfő a bab tőle. És én a piskótába is mindíg rakok szódabikarbónát. Amúgy nem is azért süt otthon az ember kenyeret mert az olcsóbb. Mert sajna nem. Hanem azért mert akkor legalább tudod hogy mit eszel és mi van benne.
2008. nov. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is kínlódtam ezzel, nekem az vált be, hogy a gép csak dagasztja a tésztát. Én utána kiveszem, formára igazítom, kb akkorára, mint egy bolti kilós kenyér, be a sütőzacskóba és sütőbe sütöm meg, nem a gépben. Így nem kell hozzá az adalékos liszt, mivel én pont azért sütök otthon, hogy az adalékot elkerüljem. Ja, a szódabikarbóna igen kell bele, és próbálj beszerezni búzasikért. Ebből én egy kanálnyit adok a liszthez
2008. dec. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

Előbbi válaszoló vagyok, egyszerűség kedvéért leírom a saját receptemet. 75 dekás kenyérhez.

1 mérőpohár langyos víz, 2 kismérő só, 1 kismérő cukor, 0,5 kg liszt, ebből 2-3 ek tönköly, többi sima kenyérliszt.2 nagymérő búzasikér. Bele a gépbe, és ennek a tetejére szórok én másfél kismérő szárított élesztőt, meg egy kevés szódabikarbónát.

2008. dec. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Mi az, hogy “mérőpohár”? Hány gramm vagy hány ml? És mi az a “kismérő”? A mérőpohár fele? Negyede? Ne haragudj, nem bántásból kérdezem, de egy kezdő ezzel a recepttel így nem sokra megy...

A másik a 2-3, meg hogy “egy kevés”. Azt olvastam, hogy a kenyérnél a grammok is számítanak, nem úgy, mint egy süteménynél, ehhez képest ez igen laza leírás... most akkor 2 vagy 3? És a kevés az evőkanál vagy teáskanál?

2020. dec. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!