Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mákosmetélt készítéséhez a...

Mákosmetélt készítéséhez a mákot is meg kell főzni? Ha nem hogyan lesz finom, mert száraz és fojtó lett, a menzai pedig teljesen finom.

Figyelt kérdés
2020. okt. 22. 20:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%
2020. okt. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
31%

Hogyan készítetted?

Nem kell megfőzni a mákot!


Vajat tettél rá???


[link]

2020. okt. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Makot csak le kell daralni, osszekevered a cukorral es hasznalod.
2020. okt. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy vaj kell rá de így fogom csinálni, a képen se úgy néz ki mint ahogy az enyém nézett ki. Ilyen elázottnak kinézőnek emlékeztem én is, de az enyém fehéres, száraz kinézetű maradt.
2020. okt. 22. 20:56
 5/18 anonim ***** válasza:
68%
A tesztat at kell porgetni olajon amikor megfott. A tesztanak a nedvessegetol es az olajtól nem lesz fullaszto, amikor osszekevered a makot a tesztaval.
2020. okt. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ledaráltad a mákot? Darálva már nem fehér semmiképp, meg úgy tud belőle távozni az a nedvesség, ami benne van. Nem a vajtól lesz olyan, mint a képen, én soha nem tettem rá vajat, mégis pont ilyen mindig.
2020. okt. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

1. A csomagoláson levő utasítás szerint megfőzöd a tésztát.

2. Ha a tészta megfőtt, leszűröd és tálba teszed.

3. A tálba tett tésztát kissé megöntözöd olajjal, hogy ne ragadjoanak össze a tésztaszálak.

4. A mákot ledarálod, összekevered egy kis tálkában annyi porcukorral, amennyivel szeretnéd és a tésztára szórod.

5. Összekevered a cukros mákot a tésztával, és már eheted is.


Ennyi. Plusz ajánlott a főzővízbe sót és egy kis olajat is rakni, így nem tapad össze a tészta főzés közben. Ja, és ajánlott kevergetni a tésztát főzés közben, vagy az edény aljáról kaparhatod fel.

2020. okt. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Most elővettem a mákot is a Happy Harvest márka nem daráltam mert darált. De szerintem nincs finomra darálva az is lehet a baj. De most az olajos/vajas módszert mindenképp megpróbálom úgy hogy nem darálok rajta.
2020. okt. 22. 21:41
 9/18 anonim ***** válasza:
88%
Tettél hozzá cukrot? Ha fojtó, akkor szerintem kevés volt a cukor a mákhoz.
2020. okt. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Na igen ez is igaz lehet, mert nem akartam édesre csak enyhére.
2020. okt. 22. 22:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!