Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Elkészítési ötletek?

Elkészítési ötletek?

Figyelt kérdés
Gyerekeimnek szeretnék rántott húst sūtni, de csak liszt, kenyér morzsa, párizsi és zsír van itthon.A tojást lehet vízzel vagy zsírral pótolni?Másfelõl köretnek dinsztelt hagyma jó?Sajnos krumpli sincs.
2020. okt. 11. 01:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%

Tojás nélkül a liszt csak keményre sül, ill. lesül, leég a húsról, bunda egy szál sem lesz rajta.

A húst vágd apró kockákra, és vagy pörköltet készíts belőle, a dinsztelt hagymával, vagy valami borsos tokány szerűt. Köretnek (krumpli híjján) tej-tojás nélküli palacsintát sütsz, és vékony csíkokra felszelve lesz belőle köret a hús mellé.

2020. okt. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%

Az elsö hülyeséget ír, lehet tojás nélkül is sütni "rántott" húst, ugyan nem egészen olyan lesz, mint az eredeti, de finom.

A lisztböl kevés tejjel keverj sürübb palacsintatésztát, a húst elöször ebben mártsd meg, csöpögtesd le alaposan, utána forgasd prézlibe és azonnal süsd meg, nagyon finom lesz.

A prézlibe mártás után nem szabad várni, mert ha elázik, akkor nem lesz finom ropogós.

Én sok éve így készítema rántott ételeket, mert nem ehetek tojást egészségügyi okokból.

2020. okt. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%
A kettes is hülyeségeket ír, attól még nem rántott hús lesz, csak bundás hús, ha nincs tojás! A kérdező rántott húst akart.
2020. okt. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%
De még mindig a kettesé áll közelebb a rántotthoz, a te ötleted nyomokban sem olyan
2020. okt. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%

Jopár éve nem használok se tojást, se lisztet a húsok panírozáshoz. Be szoktam áztatni fűszeres tejbe és abból megy a morzsába, majd a forró olajba. Tökéletes, bár nyilván nem ugyanolyan, mint a "rendes" rántott hús.

Dinsztelt hagyma mint köret....Hat, ha nincs más, akkor nincs más, de Nekem mint köret nem jön be önmagában. Nincs egy kis rizs?

A második ötlete is nagyon jó.

A hármas elolvashatná rendesen a kérdést, hiszen abból az derül kk, hús sincs, így az eredmény még véletlenül se lesz rántott hús, max rántott párizsi.

2020. okt. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%
ha nincs tojás, akkor csinálhatsz palacsinta bundás húst. boltba menés amúgy nem opció?
2020. okt. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
44%

Tudok olvasni, hogy rántott húst szeretnél csinálni, de ha nincs otthon hús és nincs tojás, akkor az úgy nehézkes lesz!


Inkább készíts egy pörköltalapot, amiben jól elfőzöd a pirított hagymát, hogy ne ropogjon nyersen, amikor már teljesen elfőtt,akkor kockázd bele a párizsit.

A lisztből meg készíts nokedlit hozzá!

2020. okt. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

Kérj a szomszédasszonyodtól kölcsön 2 tojást, ha nincs bolt a környéketekekn...


Tojás nélkül nem lesz normális rántotthús, csak valamiféle helyettesítő izé.

2020. okt. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én húst sem láttam a felsorolásban, csak párizsit.
2020. okt. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

9: huhh, tényleg, csak most olvasom alaposabban... :)))


Hát ebből tényleg nehéz lesz bécsi szeletet varázsolni. :-D

2020. okt. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!