Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Töltött csirkecomb és csirkemá...

Töltött csirkecomb és csirkemáj elkészítésére ötletek?

Figyelt kérdés
Meddig sütitek a csirkecombot fólia alatt és meddig fólia nélkül?
2010. máj. 10. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:

töltött csirkecombot én vagy fedeles jénaiban sütöm, vagy sütőzacskóban, ha teljesen puha, akkor pár percig pirítom



csirkemájat meg tedd bele a töltelékbe: aprítóval összepépesíted, hozzákevered egy nagy adag tejben áztatott zsömléhez....nyers tojást bele, sót, borsot, petrezselyemlevelet, kockára vágott főtt tojást, szalonnakockákat, gombát....



vagy rántott máj

vagy rizottó

vagy májat megpirítod, hagymát rá, sót, borsot, zsenge zöldségeket, kis tejszínt, összeforralod, főtt tésztát berlekevered

2010. máj. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hm.. ez a tejszínes csirkemáj recept jól hangzik.:)

És arra nem is gondoltam, hogy csirkemájjal töltsem a combot! :)

Köszönöm a választ!

2010. máj. 10. 09:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Csirkecomb: natúr vajkrémet és zúzott fokhagymát sóval keverj össze, ezt kell a comb bőre alá tölteni. (én kb.: 1,5 óráig sütöm közepes fokozaton, hogy jó puha legyen, van aki a csirkecombot 0,5 óra alatt is meg tudja sütni nagy lángon)


Csirkemáj: egy 450 g-os tejfölt önts edénybe, tedd fel a gázra. Rakd bele a kockára vágott csirkemájat(30-40 dkg). Gyorsan megfő. Ha kész van, vedd le a tűzről és ízlés szerint sózd meg. Puha fehér kenyérrel a legjobb.

2010. máj. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szia! én gombás töltelékkel szoktam a csirkecombokat megtölteni, a bőrét megkenem zsírral és fedő vagy fólia

nélkül kg. 45 percig sütöm közepes lángon sütőben.

közben, mikor már feszes a pipi bőre villával megszúrkálom, szép barnáspirosra sütöm.

a csirkemájat én sos-sok dinsztelthagymára teszem,15-20 percig együtt sütöm a végén só, bors majoranna a fűszere.

lehet pirospaprikásan is, de akkor már pörköltszerű, de mindenhogy nagyon finom.

üdv.

2010. máj. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nagyon finomnak tűnik mind!:)

Szerintem egyenként mindet ki is fogom próbálni! :)

2010. máj. 10. 11:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyon finom csirkemájas recept.

[link]

2010. máj. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!