Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vegán fasírt probléma?

Vegán fasírt probléma?

Figyelt kérdés

Elöször is kérek mindenki, aki szerint NINCS vegán fasírt, nem írjon semmit, NEM ez a kérdés.


A probléma az, hogy minden esetben sütés közben szétesik az egész, nem lehet normális formában megsütni. Több receptet kipróbáltam, minden esetben felmerül ez a gond.


A mai recept: 50 g vörös lencse, 25 g bulgur (mindkettö elöfözve), 1 közepes cukkini lereszelve, besózva, kinyomkodva, füszerezve, az egész összekeverve, meg annyi zsemlemorzsával, hogy formázható legyen, és utána serpenyöben, kevés forró olajban kisütve.


Ami nem opció, hogy sütöben sütöm (nincs sütö), tehát ezt kérem, ne írja senki.


Minden segítö választ elöre is köszönök!



2020. júl. 30. 11:57
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Elöször is, meglepöen sok ember nem képes szöveget értelmezni, pedig hasznosabb lenne mindenkinek, ha ezt fejlesztenék az értelmetlen válaszok helyett!

(A gyengébbek kedvéért: a vegán fasírt logikailag ugyanolyan, mint a gombapörkölt, mindenki, aki kicsit is tud gondolkodni, rájöhet, hogy ez olyan ételm, amiben a hóst valami mással helyettesítik!)


A kevés értelmes választ köszönöm, egy pár tipp van, amit ki fogok próbálni.

2020. júl. 30. 12:54
 12/24 anonim ***** válasza:
88%

Azt nem értem, hogyha nem segíteni akartok vagy egyszerűen csak nem tudtok segíteni, akkor miért írtok kommentet? Miért kezdtek bele vitába?

Feltett egy kérdést ez az illető, segítséget kért. Miért kell elkezdeni kötözködni? Ez az, amit soha nem fogok megérteni. Teljesen értelmes kérdést tett fel.

2020. júl. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
94%
Lenmag liszt összefogja.A bulgur és a vörös lencse felét daráld le.Így biztos összál nem esik szét fűszerezd kedved szerint.
2020. júl. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
73%
A ledarálás jó lehet, plusz én hagynám 10-15 percig pihenni az egészet, hogy kicsit összeálljon, utána sütném ki
2020. júl. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
65%

Miért kéne bele tojás? Anyukám még a "rendes" darálthúsos fasírtot is tojás nélkül csinálja....


Az viszont igaz, hogy valami folyadék kellene bele - egy pici olaj esetleg?

2020. júl. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

A massza nem volt száraz, mert a lencse meg bulgur medves volt valamennyire.

Összegyúrni, formázni nagyon jól lehetett, pihentettem is, a gond csak a sütésnél került elö.

A lenmaglisztet ki fogom próbálni.

2020. júl. 30. 14:34
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

"Lenmagtojás": 1 evőkanál lenmaglisztet v. tört lenmagot 3 evőkanál langyos vízzel összekeversz, majd állni hagyod kb. 10 percig. Rösztihez is ezt szoktam rakni.


Ezt is próbáld, ez is nagyon jó: [link]


Annyi még a titka, hogy ne forgasd az olajban. Egyszer belerakod, megsütöd az egyik oldalát, megfordítod, megsütöd a másik oldalát is és kész.

2020. júl. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm, meg a receptet is.

Meg tényleg lehet, hogy az is probléma volt, hogy többször megfordítottam?

2020. júl. 30. 20:07
 19/24 anonim válasza:
100%
Csicseriborsó villával összetördelve csodákra képes! Én hamburgerpogit szoktam így csinálni, édesburgonya lereszelve, lecsepegtetett csicseriborsó konzerv, koriander, só, bors, aztán egy kis lisztben megforgatom. Gyönyörűen egyben marad, serpenyőben sütöm olajban.
2020. júl. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Köszi neked is az ötletet. Egyelöre a csicseriborsóval nem tudtam még megbarátkozni, nekem fiorcsa szaga/íze van, de azért ki fogom próbálni, hátha így nem zavaró.

Esetleg mennyiségeket tudsz adni - nem pontosan, csak körülbelül, akkor egyszerübb elkészíteni!

Köszi elöre is.

2020. júl. 31. 12:46
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!