Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit tegyek a melegszendvicsbe?

Mit tegyek a melegszendvicsbe?

Figyelt kérdés

Ma kaptunk egy régi, de még működő melegszendvics sütőt a koliba. Két szendvicset süt egyszerre. Sajnos eleddig még soha nem volt szerencsénk ilyen sütőhöz, így nem nagyon ismerjük a melegszendvicskészítés rejtelmeit, tulajdonképpen nem is nagyon ettünk még olyat, ugyanis vidékiek vagyunk.


Van itthon ugye kenyér, teavaj, vajkrém, kockasajt, piros arany csípős, üveges cékla, paprika, paradicsom, üveges zöldbab, ecetes uborka. Fűszerek: petrezselyemzöld, oregánó, bazsalikom, bors.


Hogyan tudnánk mindezek segítségével kipróbálni a melegszendvics sütőt, hogy ehető szendvicset kapjunk?



2019. szept. 22. 22:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
56%
Csupán józan parasztij ész, utolsó. Amúgy teflont mióta kell vajazni vagy olajozni?
2019. szept. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
69%

#11: nem lehet túl hasznos a józan paraszti eszed. Én sokszor úgy csinálok toast melegszendvicset, hogy megkenem a külső oldalát is, és ropogósabb lesz, mint anélkül, mert könnyebben átsül, és nem csak kiszárítja a hő.

Sosem jártam még úgy, hogy megkentem a külsejét és megégett volna. Sőt, olyat is szoktam csinálni, hogy megkenem a kenyeret margarinnal és úgy sütöm ki serpenyőben.

2019. szept. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
63%
Szuper. Akkor kend meg. A margarin amúgy is tökéletes élelmiszer, pláne ha még sütöd is. Vita vége, kiszálltam.
2019. szept. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
92%
Valami felvágott is kéne bele, de egyébként meg a google segít neked ebben is, nem értem, hogy mért itt kell ezt megkérdezni.
2019. szept. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

off, de mi takar a "vidék"? Még az eldugottabb faluban élő ismerősöm is eszik melegszendvicset.


A fenti vitához: én néha a külsejére is tettem sajtot, esetenként vajat (margarint én nagyon szeretem, de mindenki azt használ, amit szeretne), igaz vigyázni kell, mert tényleg megéghet.

2019. szept. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem a legjobb: két szelet szeletelt kenyér közé sonka, sajt. A kevésbé erős sajtok jók, pl. ne legyen füstölt. Nekem mozzarellával is nagyon finom. Mehet bele paradicsom is, csak ne túl sok, mert elázik, kifolyik. Nagyon vékonyan kell megvajazni és csak a belső felét, mert attól is elázik.

A szendvicssütő használata meg gondolom, le van írva, ha még meg van a papírja. Gondolom, ilyen összecsukós. Beleteszed a szendvicset, bedugod és lámpák fognak felvillanni, általában egy, ha már meleg, egy másik, ha már kész. De nem mind pont ilyen. Ne nyúlj olyan részéhez, ami felmelegszik, nehogy megégesd magad.

2019. szept. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
98%

Még csak most csöppentem ide, de nem ártana, ha leírnád, melyik típusú melegszendvics sütőről írsz. A békebeli retrósról? Abban készülnek a legfinomabb melegszendvicsek még most is. Írd már le légyszi, milyen típusú sütőre gondolsz?

Mert amelyikre én gondolok leírásod alapján, az szelet kenyér, megkened vajjal, feltétnek bármi, sonka, gombakrém, bármi, (de nem cékla és üveges zöldbab minden nélkül), tetejére sok reszelt sajt, és kész. Van a becsukható ajtajú, azok a modernebbek, de meg sem közelíti azt, amire én gondolok. Mindkettő van, de még mindig a békebelit használjuk. A lecsukhatós tetejű tényleg toastkenyérrel készül.

Szóval legjobb lenne, ha leírnád, melyik sütőre gondolsz. Azzal egyetértek, mint ahogy mások is írták, hogy semmi köze a falun lakásnak a melegszedvics-sütéshez. Laktam falun is, mégis sütöttem...

2019. szept. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
azért nem ettünk még melegszendvicset, mert egészen egyszerűen nem volt a háztartásban ilyen szendvics sütő, mint ahogyan olajsütő és botmixer sem, egyszerű falusi háztartás amiben egy kisnyugdíjas nagymama és egy nagypapa áll rendelkezésre, így a modernebb eszközök hiányoznak. A készüléket a padláson találtuk, nagyszülők tették oda, mert nem tudták micsoda. Típusa "Z.W.T Sandwichmaker", német gyártmány lehet, teljesen fekete, az a ráhajtós fajta, becsukva egy kis fekete aktatáskára emlékeztet, semmilyen kapcsoló nincs rajta, csak két lámpa: power és ready. A használata világos, végülis már kipróbáltuk. Köszönjük a tippeketE! :D
2019. szept. 23. 16:51
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell túlgondolni :D


Én semmi különöset nem teszek bele: vaj/majonéz/tejföl, sonka/szalámi, sajt, esetleg néha savanyú uborka.

Egyszerű, de nagyszerű.

2019. szept. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!