Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit tegyek a melegszendvicsbe?

Mit tegyek a melegszendvicsbe?

Figyelt kérdés

Ma kaptunk egy régi, de még működő melegszendvics sütőt a koliba. Két szendvicset süt egyszerre. Sajnos eleddig még soha nem volt szerencsénk ilyen sütőhöz, így nem nagyon ismerjük a melegszendvicskészítés rejtelmeit, tulajdonképpen nem is nagyon ettünk még olyat, ugyanis vidékiek vagyunk.


Van itthon ugye kenyér, teavaj, vajkrém, kockasajt, piros arany csípős, üveges cékla, paprika, paradicsom, üveges zöldbab, ecetes uborka. Fűszerek: petrezselyemzöld, oregánó, bazsalikom, bors.


Hogyan tudnánk mindezek segítségével kipróbálni a melegszendvics sütőt, hogy ehető szendvicset kapjunk?



2019. szept. 22. 22:05
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
még hagyma és kefír is van!
2019. szept. 22. 22:11
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Kenyér, kockasajt, piros arany, hagyma, kis bors, esetleg vékony szelet paradicsom. Ha lenne gépsonkátok, azzal még jobb lenne.
2019. szept. 23. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Toasti sütő 😁 A legegyszerűbb a sima vaj, sajt kombináció. A kockasajt nem a legjobb, mert túl gyorsan olvad, kifolyhat még mielőtt a szendvics elkészül. Ezt a sima variációt aztán kb bármivel fel lehet turbózni, amit szerettek: sonka, szalámi, bármilyen felvágott, különlegesebb sajtol, zöldség, mustár a vaj hekyett/mellett, stb
2019. szept. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Vesztek szeletelt toast kenyeret (négyszögletes) megkenitek valamilyen zsiradékkal (ki, mit szeret) tesztek rá szalámit, vagy sonkát, rá egy szelet - lehetőleg szeletelt - sajtot, beborítjátok egy másik szelet kenyérrel. A toast sütő aljába egy mogyorónyi zsiradék, a szendvics tetejére is, beteszitek a sütőbe és rázárjátok a tetejét. Amikor a fény zöldre vált, kész a szendvics. Így lesz 4 db háromszögletű, nagyon finom szendvicsetek.
2019. szept. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm..én is vidéki vagyok, de pont azt gondolnám, hogy "mi" többet eszünk melegszendvicset :D

Elsősorban lényeges, hogy milyen sütő, mert nem mindegy, hogy berakós, mint egy rendes sütő, csak kicsiben, vagy olyan, hogy belerakod a kenyeret és ráhajtod a tetejét.

Mert ugye a sütősbe nem kell másik szeletet a tetejére tenni, a ráhajtósnál meg erősen javallott :D

Azokból, amiket felsoroltál nagyjából bármi felhasználható, csak nem mindegy, hova. Magába a szendvicsbe én nem tennék mást, csak vajat vagy margarint (esetleg vajkrémet, de azzal nem a legjobb), meg sonkát és sajtot. Na most ahogy látom, két fő összetevő nincs, szóval ez így kicsit szegényes lesz.

Én ezekből megkenném vajjal a kenyeret, telepakolnám petrezselyemzölddel, kisütném, és megenném zöldséggel. Habár kicsit tömény lesz két kenyérszelet közt a semmi, szóval elsősorban pirítóson gondolkodnék ilyen felhozatallal.

2019. szept. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
23%
Hacsak nem akarod xarra égetni, nem kell se a ssütőbe, se a szendvics külsejére semmiféle zsiradék.
2019. szept. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
62%

#6

4-es vagyok

Ezt így nem jelentheted ki!

Nekem Philips van és a használati utasításába kifejezetten így van írva, de felőlem ne tegyen, bánom is én!

2019. szept. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
61%

7!


Külföldön elek, itt kb nemzeti étel a toasti, soha sehol, senki nem tett még zsiradékot a külső oldalakra

2019. szept. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%

#8

Nem fogok ezen vitatkozni!

Úgy csinálod te is és a Kérdező is, ahogy akarjátok és én is. (Soha nem égett el a szendvicsem)

Szép napot!

2019. szept. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
71%

8-as!


".. soha sehol, senki nem tett még zsiradékot a külső oldalakra"


Akkor honnan az infód, hogy "xarrá" fog égni?:)

Én is teszek alá-fölé pici vajat.

2019. szept. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!