Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valami könnyebb recept?

Valami könnyebb recept?

Figyelt kérdés

14éves lány vagyok és arra gondoltam,hogy holnap sütnék valamit.

Tudna valaki valami egyszerűbb sütireceptet?:)


2010. júl. 14. 21:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

mik vannak otthon? van gyümölcs vagy vlmi alapanyag kezdőlöketként az ötletbörzéhez?

[link]

nézz szét itt ;) kategóriákra van osztva, ami a könnyűben van, az garantáltan menni fog :) én is sokat csináltam kezdőként belőlük.

2010. júl. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

Ezt nem kell sütni.

Tálcára tegyél több sorba négyszög alakú háztartási kekszet, rá bőségesen cukros tejfölt, arra banánkarikákat és ezt ismételgesd. Az utolsó rétegre pedig (keksz, tejföl, banán) tegyél átlátszó zselatint. Utána be a hűtőbe, de egy jó 12 óra kell, hogy a tejföltől megpuhuljon a keksz. Egyszerű és nagyon finom.

Ha az utolsó rétegre banán helyett kiwit teszel a zselatin alá, attól nagyon pöpecül fog kinézni.

2010. júl. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt sem kell sütni:

Sport szelet


Hozzávalók : 50 dkg darált keksz, 4 evőkanál kakaópor, 25 dkg margarin, 20 dkg kristálycukor, 2 dl tej, rum vagy rumaroma

A darál kekszet a kakaóporral összekeverjük.

Ezután egy edényben a margarint, a cukorral és a tejjel összemelegítjük annyira, hogy a vaj és a cukor elolvadjon.

Ezt ráöntjük a kakaóporral összekevert kekszre és hozzáadjuk a rumot vagy a rumaromát. Jól összekeverjük a masszát és egy tepsibe vagy jénaiba nyomkodjuk. Én egy 23*24 cm-es formát alakítottam ki belőle.


Nem kell sem sütőpapír, se más alája, simán kijön. Betenni a hűtőbe, míg a csokimáz elkészül. Gőz felett 2 tábla tortabevonót 2 ek. étolajjal felolvasztani, rákenni, hűtőbe rakni és forró vízbe mártott késsel szeletelni.


Megjegyzés : Én csak 1 tábla csokoládét használtam hozzá, mert nem akartam, hogy vastag legyen rajta a csokimáz. Nekem egy kissé leragadt pedig teflonos tepsiben készítettem. Késsel alávágtam, így azért szépen feljött. Aki fél a leragadástól annak azt ajánlom, hogy folpack fóliára nyomkodja rá a masszát.

Nos, most ez a család kedvence!!!!



Nagyon finom és egyszerű recept!

2010. júl. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!