Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok mondani olcsó ételeke...

Tudnátok mondani olcsó ételeket 2 emberre?

Figyelt kérdés

Amiket én is ismerek:

Rakott ételek, főzelék félék, paprikás krumpli, borsós nokedli, túrós tészta... Ezektől már kb hányingerünk van..:D

Holnap főznöm kell semmi ötletem...

Lehet húsos étel is.



2019. aug. 30. 21:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Lecsó, paradicsomos húsgombóc, töltött paprika, rizses hús,

Rántott tök, töltött tök, rakott kel,(= de finom hordós káposztával is!) rakott krumpli (virslivel), hagymás bab, rántott hagymakarikák petrezselymes rizzsel, krumplival

2019. szept. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
78%

aug. 31. 12:23-as: nagyon nem tudsz fözni, ha ilyeneket képes vagy leírni!

Egy kiló krumpliból ha a felét elpucolod, akkor jobb, ha nem kezdesz bele, ha a fél kiló krumplij´hoz negyed kiló vajat teszel, akkor megintcsak nagy bajok vannak az arányokka, 3-4 lángoshoz még véletlen sem kell 1 liter olaj, szóval jobb lenne, ha elöször megnéznél poár szakácskönyvet meg megtanulnád, hoyg kell takarékosan elökészíteni az élelmiszereket meg hogy kell rendesen fözni!

2019. szept. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
utolsó: annyiban egyet értek veled hogy annyi vajat én se teszek pürébe sőt én szendvics vajat teszek bele max 1 evő kanállal, étel ízesítő vagy hus levesből egy szedőkanállal bele rakok... olajat én nem használok 1 liter olaj 2 hónapig kitart, spriccelős flakonba mindig öntök egy keveset sütőben sütök mindent 1-2 spricceles bármilyen husra elég alá teszek mindig egy kis vizet és kész...viszont ahány ház annyi szokás, neki is igaza volt abban hogy nagyon drága a krumpli... nálunk 540/kg
2019. szept. 3. 19:23
 14/15 A kérdező kommentje:
többieknek köszönöm szépen!
2019. szept. 3. 19:24
 15/15 e-ditta ***** válasza:
100%

Az 500 Ft-os krumpli önmagában még nem lenne annyira drága, de ha ennek a felét elpucolja a 10-es válaszoló, akkor igen! Ez ugyanis konkrétan pazarlás, normál esetben 1 kg krumpliból megpucolva legalább 80-85 dkg marad felhasználásra.


A másik nem helytálló kitétele a "400 ft-os kilóár" alapanyagokra vonatkoztatva! Ugyanis egyáltalán nem mindegy, hogy az adott alapanyaból mennyi kell egy fözés során, másrészt meg az sem mindegy, hogy mennyit változik a súlya az elkészítés során.

1 kg húsból elkészítve jóval kevesebb mennyiség lesz, 1 kg rizsböl vagy tésztából meg jóval több - azaz nem a nyers alapár az, ami számít.

2019. szept. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!