Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Észrevettétek már, hogy a...

Észrevettétek már, hogy a hazai trappista sajtok minősége évről-évre rosszabb?

Figyelt kérdés
ez csak egy saját észrevétel, mert szerintem jó 15 éve finomabb volt. Mostanában már egyre krémesebb a belseje, nyúlik, mint a rágógumi, teljesen fehér, és egyre sósabb. Lehet, hogy csak fiatalabb sajtokat forgalmaznak mostanában, régen pedig érettebbek voltak a polcokon?
2012. szept. 11. 18:11
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Nos, amelyik sajtban van növényi eredetű zsiradék, az elvileg rajta van a címkéjén, így aki azt veszi, vagy vállalja, hogy hamis sajtot eszik, vagy egyszerűen nem olvassa el a címkét. Én még hiszek a címkék betűinek.

Mi is megvesszük, aztán a kamrába legalább egy hétig forgatjuk, hogy mindenhol kiszáradjon kissé. Hihetetlen, hogy ezt már csak így lehet eladni, hogy kb. rá se lehet ismerni a régi, igazi trappistára...

2012. szept. 11. 20:06
 12/20 doboszoli ***** válasza:
86%

Mondjuk a trappista, és a házi kecskesajt között a különbség, jó 2000 forint kilónként, a minőséget meg nem lehet egy napon említeni. Tehát nem összehasonlítási alap.

De a trappista tényleg vacak.

Nálam a Pannónia, az Anikó, és társai a nyerők, úgy árban, mint minőségben.

2012. szept. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
81%

Mi inkább leárazott sajtot veszünk a jobbikból, mint friss "gumibugyis trappistát".

A Spárban rendszeresen leárazzák 50%-kal a lejárat közeli sajtokat. Az legalább jó érett :-)

2012. szept. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Én a Lidl-ben szoktam Bluedino márkájú feles sajtot venni, nekem az nagyon ízlik, magában is sokszor eszem, jól lehet vágni, reszelni általbáan, és finom sós. Amit még szintén nagyon szeretek, az a Tolle Light, jó száraz. A sima túlságosan zsíros nekem.


Előtte meg mindegy volt, a sajtot csak szendvicsekhez, sütéshez használtuk, úgy meg majdnem mindegy. Amióta megkóstoltam a fent említetteket, azóta csak olyat veszek.

2012. szept. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Mi szappannak szoktuk hívni a magyar trappista sajtot. A lengyel a jó.
2012. szept. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

most amit itthon ettem Tolle sajtot az is csak egy sápadt maszlag.

vegyetek import sajtot inkább, amire származási helynek Németország van írva.. azok finom érettek:-)

2012. szept. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

nekem az a bajom vele , hogy ha netán reszelni akarom , akkor szétmállik a kezemben

meg ugye olyan mint a rágó

pont emiatt veszek csak pannónia sajtot , az finomabb is

szerintem

2012. szept. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Füredi trappista finom sajt, mi mindig olyat veszünk ha akciós éppen. A nyáron nagyon sokáig 999.- volt kilója.

Emellett még Karavánt szoktunk venni, az még egy finom sajt. Plusz egy szlovák talán, vagy cseh, nem is tudom, ilyen kis csomagolásban van, és olyan mint egy kakaós csiga, fel van tekerve. Szépen ki lehet tekerni jó hosszúra, és nagyon füstölt, azt imádom még:)

2012. szept. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
18-as, a parenyicára gondolsz szerintem. Az szlovák sajt, és nagyon finom, mi is szeretjük. Sosem tesszük semmilyen ételre, csak amikor kicsit megéhezünk, elrágcsálunk egyet :)
2012. szept. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én nem vettem észre különbséget. Viszont a márkák között azért van, nem mindegyiket szeretem egyformán, de nem úgy tűnik, mintha ez romlott volna az idők folyamán.
2013. jan. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!