Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Észrevettétek már, hogy a...

Észrevettétek már, hogy a hazai trappista sajtok minősége évről-évre rosszabb?

Figyelt kérdés
ez csak egy saját észrevétel, mert szerintem jó 15 éve finomabb volt. Mostanában már egyre krémesebb a belseje, nyúlik, mint a rágógumi, teljesen fehér, és egyre sósabb. Lehet, hogy csak fiatalabb sajtokat forgalmaznak mostanában, régen pedig érettebbek voltak a polcokon?
2012. szept. 11. 18:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem is egyre rosszabb. Főleg a Tescoban, de már a Sparos is egyre silányabb. Alig lehet elvágni őket, a szeletelt meg méregdrága.
2012. szept. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%
Igen, tényleg vacak sajtokat árulnak, trappistát, már nem is veszek, inkább, másfajtákat próbálok, goudát, edamit. Ezek sem mindig jók, de azért kevesebbet csalódok ezekben. Vagy csak jó helyen veszem.
2012. szept. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem egészen igaz amit írsz, de van benne igazság. Én imádom a sajtot, napi 1 kg-t meg tudnék enni ha lenne rá pénzem:)

Pl én a Tescoban szoktam vásárolni, mert az van közel. Az ott kapott sajtok állaga is sokat romlott mostanában, pl az Edami az, amin nagyon észrevettem. Semmi íze nincs, nyúlik mintha vmi gumicukor lenne, és 1-2 nap múlva édeskés illata kezd lenni, amitől elmegy a kedvem tőle.

De pl van a füredi trappista, ha le van árazva, mindig veszek pár gurigával, mert nagyon finom. Nem nyúlik, a külseje kicsit keményes, amit imádok, és érezni rajt egy kis sóst ízt is.

2012. szept. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen... nemcsak a húsiparra lett jellemző a gyorsérlelésű, füstízű pácban készített "füstöltáru"

piacra dobása, sajnos a gyorsérlelés a tejiparban is elterjedt.

A hagyományos technológia, hosszú érlelés, tárolás költséges, így gyorsítanak a tempón, sajnos a minőség rovására...

2012. szept. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97%

Pár éve kaptunk volna valakitöl ajándékba egy egész (bontatlan) guriga trappistát, be csak három hónappal késöbb tudtuk megkapni. Elvileg közben már lejárt volna, de ha már az illetö sok pénzt ráköltött, felvágtuk, hogy milyen is lehet.


Legnagyobb megdöbbenésünkre mintha visszamentönk volna sok évet, teljesen érett, lyukacsos és FINOM trappistasajt lett belöle.


Ebböl levontuk a következtetést, hogy nyilván nem várják meg az üzemekben azt, mire megérik rendesen, hanem sokkal elöbb kerülnek a boltokba, mint ahogy kellene. Igaz, igy sokkal kevesebb a gyártóknál a tárolási/érlelési költség, csak éppen a végeredmény ehetetlen.

2012. szept. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez igaz.

2-3 éve még finom sajtok voltak.

Most meg már semmi ízük.

2012. szept. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit fűznék hozzá: régen a sajt tejtermék volt...most egyre gyakrabban használnak növényi eredetű zsírokat is a sajtokba.


Így készül a "pizzafeltét".

Sajnos...

2012. szept. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg borzalmasak. Én a Tuskóban szoktam venni "TV Trappista" nevű gumit, és ezt ki szoktam tenni (becsomagolva úgy 3 órára. Utána be a hűtőbe, pár nap után legalább olyan savanykás íze lesz, nem gumi.
2012. szept. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
A TESCO-ban a trapista sajt tényleg úgy nyúlik mint a rágó.
2012. szept. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne is mondd... Már lemondtam róla. Valahogy az ízük folyamatosan romlik. Van amelyik puha, mint az olvadt teavaj, némelyiknek semmi íze nincs, a többi meg esik szét. Édesanyám vett vagy 2 hete a Sparban valami nagyon olcsó sajtot (gondolom akciós lehetett, mert 1000Ft körül volt kilója) az egész ehető volt. Azóta sem hozott olyat:D

Én inkább ritkábban veszek egy parasztbácsitól házi kecskesajtot. Szerintem jobban járok vele.

2012. szept. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!