Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Melyik főzési módszer az...

Melyik főzési módszer az olcsóbb a kettő közül havi bevásárlás szempontjából?

Figyelt kérdés

Egy hónapra lebontva érdekelne, melyik olcsóbb 2 főre számítva:

1. Egyféle étel maximum 2-szer ismétlődik a hónapban, tehát reggeliből, ebédből, és vacsorából is lenne kb 14 féle a hónapban. Így többféle alapanyag kell, viszont egy ételből egy hónapban csak 4 adagot kell csinálni.


2. Csak A és B heti menü lenne, tehát amit az első héten főzök, ugyanaz lenne a 3. héten is (le lesznek fagyasztva azok az adagok valószínűleg), és amit a második héten főzök, az ismétlődne a 4. héten. Így kevesebb fajta ételhez kell alapanyag, tehát reggeliből, ebédből és vacsorából is max. 8 féle, de egy féléből több adagot kell főzni.


Kezdő háziasszony vagyok, és nehéz még megítélnem, hogy lenne anyagilag kedvezőbb.


2018. szept. 14. 16:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Rohadtul fölösleges ennyire rágörcsölni ezekre a dolgokra.
2018. szept. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

A második variáció igen unalmas lesz egy idö múlva, az elsö meg értelmetlen így.

Sokkal okosabb és változatosabb, ha elöre megtervezed a heti étrendet - akciókat is figyelembe véve -, és ehhez vásárolsz be hetente egyszer.

Eleinte feltétlen megéri nagyobb mennyiségeket készíteni az egyes ételekböl, és adagonként lefagyasztani, illetve ugyanígy megéri olcsóbb alapanyagokat is fözésre elökészített formában fagyasztani.

A lefagyasztott ételek meg jól jönnek, ha valaki megkíván idönként olyasmit, ami nincs betervezve, vagy ha kifutsz valamiért a pénzböl, vagy egyszerün csak kevesebb idöd van fözni.

A félig elkészített alapételekböl meg gyorsan lehet különbözö fogásokat készíteni, és így idöt spórolni.


A heti étrendhez célszerü valamiféle rendszert kitalálni, erre már többször rákérdeztek, többféle szisztéma létezik.

2018. szept. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

Az az olcsóbb, ha pl. minden héten 3 napig sárgaborsófőzelék van... :D

Az, hogy mekkora a változatosság vagy hány adagot főzöl egyszerre, nem befolyásol sokat a költségeken. Egyetek úgy, ahogy jólesik, olyan árfekvésű ételekből, ami nektek még megéri és belefér.


Sok család utálná az elsőt, nálunk van étel, ami akár 20-szor van egy héten (igaz, az nasi jellegű, nem tesz ki egy teljes étkezést)... Nekem az a rugalmas és jó, ha a kedv és a lehetőség (mit kell épp megcsinálni, különben megromlik az alapanyag, mit kaptunk remek áron szépet) alapján főzünk, nem hónapos terv szerint.

2018. szept. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
A második hozzászólónak igaza van, jó, ha sokat főzöl s lefagyasztod egy részét. Költségben ez sem számít sokat, legalábbis nálunk totál nem, de kevesebb meló jut egy adagra és nagyon jól jön egyes napokon, hogy csak előveszed a fagyasztóból az ételt. Nekem rengeteg időm elmegy a konyhában, pedig egyszerűen főzök, de leköt, kísérletezem, rengetegszer eszünk édességet (napi 3 a páromnál nem ritka, igaz, ebből max. kettőt csinálok én) és sajna a legtöbb ételem olyan, hogy nem lehet belőle sokat csinálni. De ha olyan, na akkor kihasználjuk s az kényelmes.
2018. szept. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Arban nincs különbség a két variáció között és mindkettő iszonyat unalmas is.
2018. szept. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Persze, igazatok van egyébként, jobb csak egy hétre előre megtervezni, vagy akár csak napokkal előre, pont az akciók miatt is, meg hogy frissen vedd a zöldséget, ne fayasztgasd. Csakhogy nekem rajtam kívül álló okok miatt csak havonta egyszer áll módomban bevásárolni és megvenni mindent. Amúgy nem tudom, miért lenne unalmas, ha egy kaja pl. szerepel 2x egy héten. Nem azt mondtam, hogy főzök mondjuk babfőzeléket, és csak babfőzeléket eszek 3 napig. Hanem úgy, hogy mondjuk hétfő babfőzelék, kedd rakott krumpli, szerda babfőzelék, csütörtök rakott krumpli, péntek bolognai, szombat rántott hús levessel, vasárnap bolognai. Most csak mondtam pár random ételt szemléltetésképpen. Plusz ez csak az ebéd. Reggelire nyilván nem rakott krumplit eszek, hanem szendvicset (ebből is csomó variáció lehet), vacsorára meg valami tojásételt.

De mindegy is, valójában nem az volt a kérdés, hogy unalmas-e, hanem hogy van -e különbség a két verzió között árban. Majd ha megnyerem a lottót, talán foglalkozom vele, hogy mennyire étkezek unalmasan. :D

2018. szept. 14. 21:03
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

A kérdés szerintem megválaszolhatatlan. A kettő között nem lehet nagy árkülönbség.

Attól függ, hogy milyen ételeket , milyen minőségű alapanyagokból főzöl.

Olcsóbb alapanyagok felhasználásával is lehet változatosan étkezni.

Valószínűleg az 1. Variáció Jobban betartható, és valamivel változatosabb is.

Itt már leírták a heti menü fontosságát, ezt annyival egészíteném ki, hogy legalább annyira fontos a bevásárlólista készítése, mint a menü. A spórolás egyik alapja, hogy csak azt veszed meg amit felírtál.

Mivel kezdő háziasszony vagy, még nincs megfelelő tapasztalatod, ezért én még egy dolgot tanácsolnék, bár ez a mai világban már kiment a divatból, mégis fontos ahhoz, hogy tudd miből, mennyit használsz fel egy hónapban, vezess hàztartási naplót, amiben lejegyzel minden kiadást és bevételt, (erről olvashatsz a neten, nem részletezem, miért fontos) mindent amit megveszel, az árát és a mennyiségét is. Egy pár hónap múlva tudni fogod, hogy az alap élelmiszerekből, háztartási cikkekből mennyit kell megvenni, így 1x havi nagybevásárláskor, ezeket meg tudod venni előre. Ez azért is jó megoldás, mert nem fordulhat elő, hogy sokadikán ne legyen semmi a kamrában.

Vannak olyan alapanyagok amiből mindig kell, hogy legyen otthon.

Az én sokéves gyakorlatom az, hogy bizonyos dolgokat nem akkor kell megvenni amikor elfogyott, hanem amikor az utolsó csomagot felbontottam.

Ilyen nálam a liszt, só, cukor, bab (sárgaborsó vagy lencse), rizs, száraztészta, sütőpor, szárított élesztő, zsír, olaj, sűrített paradicsom, lekvár, olajos hal, vöröshagyma, fokhagyma, burgonya, tojás stb.

Ezekből már sokféle ételt el lehet készíteni és mindig van mihez nyúlni szükség esetén.

2018. szept. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Amit az elözö írt, az jó dolog, írj fel mindent, amit vesztek (lehet akár excellben is vezetni) akkor egyrészt rájöttök, hogy miböl mennyi kell, mi az, amiböl túl sokat veszel és egy részét kidobod, illetve milyen tartós élelmiszer az, amiböl érdemes többet tartalékolni.

A másik, aminek van elönye, ha felírjátok, ki milyen ételt szeret, folyamatosan bövítve a listát, amikor valakinek eszébe jut valami, akkor rögtön felírva, miket szoktatok fözni és mi az, ami valamiért csak nem jut eszetekbe.


Ezzek könnyebb lesz heti-havi étrendeket összeállítani úgy, hogy változatos is legyen meg ne is kerüljön túl sokba és ne kelljen kidobni belölük maradékokat.


A havi egyszeri nagybevásárlás elvileg jó ötlet, de sok minden van, ami így nem megoldható, p. fiss zöldségfélék, gyümölcsök, tejtermékek. (Viszont pékárut be lehet szerezni nagyobb mennyiségben, mert igen jól fagyaszthatóak.)

2018. szept. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy nem teljesen a kérdésedre válaszolok, de amit belinkelek másik kérdést, ott a heti menü összeállításhoz van sok jó ötlet, meg többféle rendszer is ennek összeállítására, és ha végig nézed, lehet, hogy több jó tippet kapsz a saját helyzetedre is.

https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__konyhai-prakti..

2018. szept. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Valtozatosan főzz, egyszerű dolgokat. Probalj meg olyat főzni, hogy az masnapra atalakítható legyen.

Ha kevésből gazdálkodsz, akkor csak ritkán készítsetek húst. Sok zöldség meg ilyesmi helyette.

Probálj meg szezonalis alapanyagokból főzni. Telira tegyél el lekvart, befőttel. (Eleg vmi szottyadt gyümölcs es cukor, nem kell hozza fix meg ilyesmik. Vannak, amik alapból gyorsabban elkészülnek)

Készitsd egyszerű süteményeket. Lehet tojas nelkül is jókat sütni.

Liszt, só élesztő kombinációbol süss házi kenyeret. Amikor nincs munka, este bekevered, reggel berakod, s ebesre friassen sült kenyered lesz.Vagy szódabikenyeret is csinálhatsz. Az gyors pl vacsi melle es jól eltelít.

Kenyérmaradekből morzsát is csinálhatsz.


Plusz ha van a közeletekben Aldi vagy Lidl oda menj vasárolni, ne kisboltba, s ne hipermarketbe.

2018. szept. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!