Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Milyen probléma adódna abból,...

Milyen probléma adódna abból, ha a paradicsomos káposztát nem paradicsomléből, hanem friss (felkockázott) paradicsomból készíteném?

Figyelt kérdés
Ha nem muszáj, nem passzírozom ki, ha úgy is jó lesz.
2015. szept. 21. 19:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Benne fognak úszkálni a magok és a héjdarabok. Engem nem zavarna.

2015. szept. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ - szerintem engem sem zavarna, valszeg azért is merült fel bennem az étel elkészítésének a megkönnyítése (egyszerűbbé tétele) - mert elképzeltem, milyen lehetne - és ....
2015. szept. 21. 20:01
 3/15 A kérdező kommentje:
az még lemaradt a végéről, hogy én egy ffi 58 vagyok (válás után).
2015. szept. 21. 20:03
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért adódna bármi probléma? Nekem biztos ízlene :) Én főleg a kényelem miatt csinálom paradicsompüréből, no meg ritkán jutok ízes paradicsomhoz... Én sem passzíroznám, semmi gond nincs a paradicsommal, bár a héja benne lesz, szó se róla, van, akit zavarna, van, akit nem.
2015. szept. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Úgy is csinálhatod, hogy először meghámozod a paradicsomot. Forró vízbe teszed pár pillanatra, aztán hideg vízbe és simán le lehet húzni.

Szerintem sokkal gusztább minden paradicsomos étel, ha nincs benne a héja. Meg sokaknak a gyomra sem bírja a sok paradicsom héjat.

Ez nagyon aranyos, hogy leírtad, hogy most váltál :) Most lesz az első főzés próbálkozás? :)

2015. szept. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nekem vannak olyan nagy (ormótlan) paráim, azokról forrázás nélkül is könnyen lejön a héja, a koktél parákról nem annyira. Nem éppen most váltam, de nem is régen, - azóta főzögetek, még kezdőnek számítok, de megy nekem ez a dolog - igaz, többnyire "kottából" -meg sosem annyi ideig tart, mint a receptnél írva van (sokkal tovább)
2015. szept. 21. 20:53
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha veszel paradicsomlét (literes pl. topjoy) abból is tökéltes lesz.


Én sokszor abból szoktam.

2015. szept. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi! - Az a konkrét helyzet, hogy a kertemben termesztettem paradicsomot, és, mivel nincs gyakorlatom az eltevésben (most egyszer már próbáltam, kicsit macerás), inkább megpróbálom beépíteni a napi táplálkozásomba, hogy ne vesszen kárba. Még a paradicsomhoz is paradicsomot eszem - (mint a Hyppolit a hagymával).
2015. szept. 22. 16:08
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem macerás a paradicsom befőzés. Megmosom a paradicsomot, félbe, negyedbe vágom, beledobom a fazékba, és kis lángon elkezdem melegíteni. Amikor már levet eresztett, akkor nagy lángon felforralom, és főzöm egy-két órát. Aztán paradicsompasszírozón áttöröm, újra felforralom, üvegekbe töltöm, és beteszem az ágyneműtartóba a dunnák, párnák közé 3 napra. Évekig eláll. Most bontott fel a férjem egy 2005-ben (!) eltett üveget, és csodás íze volt.

Ha sok paradicsomod van, megéri az a kis macera.

2015. szept. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem sem macerás a paradicsom befőzése... Mi különösen nem akartunk macerát, így csak belevágtuk a paradicsomokat üvegekbe, azt vízzel félig telt kuktába raktuk, forrás után 15 perc, majd száraz dunszt.

Zöldség vagy gyümölcs, mi mindent így teszünk el (van egy csomó lecsó is), macera, tartósító, cukor és víz nélkül :) Nagyon hálás vagyok annak, aki rájött eme módszerre és megosztotta a nagyközönséggel.

Paradicsomlénél picit több a meló, de az se vészes. De olyat még nem csináltam, amióta nem anyámmal lakom, s előtte is csak kisinas voltam az eltevéskor.

2015. szept. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!