Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy rakjak el télre uborkát,...

Hogy rakjak el télre uborkát, hogy ne forrjon fel és kemény maradjon, ne puhuljon meg?

Figyelt kérdés
2009. aug. 1. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egészséges, szép, egyenletes nagyságú uborkákat kefével, szépen ledörzsölsz, hogy ne maradjanak rajta a tüskék, tisztára mosod, és szépen elrendezve üvegbe rakod. Ki hogyan szereti, lehet közé rakni tormaszeletet, kaporszárat, koriánder magot, de vásárolhatsz fűszerkeveréket is savanyúsághoz. Nagyobb edénybe kikevered a levet, hidegen, a következő módon:

4 liter viz

1 lit. ecet (9%)

0,25 kg cukor

0,125 só

Ezt ráöntöd az uborkára, úgy, hogy ellepje, másnap, harmadnap pótolod, amennyiben szükséges, és lezárod az üvegeket. Ne feledd a tartósitószert, ha a megfelelő mennyiséget az üvegbe rakod felöntés előtt, a felesleges levet elteheted következő alkalomra. Jó helyen tárolva gyönyörű és nagyon finom savanyú uborkát élvezhetsz télen. Évek óta igy rakom, nagymamától örököltem a receptet, és ezt használom csalamádéra, céklára is.

2009. aug. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de milyen tartósítószert használsz? Pont ezzel van a problémám. Pár évig használtam egy receptet, azzal soha nem forrt fel, de nem maradt igazi kemény az ubi. Most kipróbáltam egy másikat, és már másnap elkezdett púposodni a teteje.
2009. aug. 2. 13:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Natrium - benzoatot, nevet nem mondanék, mert nem vagyok Magyarország-i, és nem ismerem a tartósitószereket, de a lényeg, hogy Na Benzoat legyen. Sajnálom, hogy nem tudok pontos nevet is adni.
2009. aug. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez így elég, köszönöm, aranyos vagy!
2009. aug. 3. 12:37
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyukám ilyet szokott hozzá használni:

[link]

2009. aug. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!